Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Pinterest w organizacjach pozarządowych – case study

Kto z Was nigdy nie zgubił się na Pinterest, pewnie jeszcze nie czuje jego potencjału. W tym wpisie znajdziesz kilka przykładów, w jaki sposób inne organizacje (te, z którymi działam lub z zainteresowaniem śledzę ich cyfrową kreatywność) wykorzystują ten portal w swoich działaniach, ale zanim przejdziemy do konkretów – warto zapoznać się z prezentacją o działaniu na Pintereście przygotowaną przez Anię Michałowską na jedno z naszych szkoleń.

 

1. Pokojowy Patrol to wolontariusze WOŚP wspierający Fundację we wszystkich jej aktywnościach. Każdy wolontariusz musi przejść szkolenie. Program szkolenia I stopnia zawiera: kurs udzielania pierwszej pomocy, integracji w grupie, kreowania postaw lidera, zajęcia survivalowe oraz kurs pracownika służb informacyjnych na imprezach masowych. Na jednej ze swoich tablic Pokojowy Patrol podpowiada, co zabrać na takie szkolenie.
Follow Pokojowy Patrol’s board Co zabrać na szkolenie? on Pinterest.

 

2. Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.  Głównym celem Fundacji jest udzielanie wsparcia dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Fundacja jednak stara się inspirować innych do pomagania i optymistycznego spoglądania na świat.

Follow Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”‚s board Inspirations / dymne inspiracje on Pinterest.

 

3. PandaLajka to aplikacja, która pomaga organizacjom pozarządowym w zarządzaniu komunikacją w mediach społecznościowych. Konto na Pinterest zostało założone w czasie prac nad tworzeniem narzędzia i dlatego jedna z tablic pokazuje postępy prac. Konto prowadzi e-wolontariuszka Jagoda.

Follow PandaLajka’s board Postępy on Pinterest.

4. Amnesty International nie trzeba przedstawiać. Międzynarodowe konto proponuje bardzo dużo ciekawych tablic, ale mi do gustu przypadła ta, która pokazuje ciekawe książki na temat praw człowieka. 

Follow Amnesty International’s board Human Rights Books on Pinterest.

5. Warsaw Uprising Film to konto przygotowane przez Muzeum Powstania Warszawskiego w ramach promocji filmu „Powstanie Warszawskie”. Konto, podobnie jak sam film, opowiada o życiu codziennym Warszawiaków. Pinterest to dobre miejsce, żeby pokazywać modę i jak się okazuje, nie jest ważne, że stroje mają już 70 lat.
Follow Warsaw Uprising Film’s board moda damska: stroje // women’s fashion: clothing on Pinterest.

6. ICM  to czeska organizacja zajmująca się aktywnością młodzieży. Na swojej tablicy na Pinterest wykorzystuje opcje map, na której zaznaczają miejsca, w których odbywają się eventy, a także dodają informacje na ich temat.  Follow ICM Slaný’s board akcičky on Pinterest.

7. Kobiety – Ekspertki to projekt Fundacji Kobiety Nauki, którego celem jest stworzenie bazy ekspertek (naukowczyń, specjalistek, praktyczek), wszelkich dziedzin, dla świata mediów, trzeciego sektora oraz władz publicznych. Ma być to odpowiedź na dominację męskich ekspertów, ale przede wszystkim promocja naukowej i fachowej wiedzy oraz doświadczenia Polek.
Follow Fundacja Kobiety Nauki Polska Sieć Kobiet Nauki’s board Wydarzenia on Pinterest.

8. Nie zapominamy też o naszej tablicy! Nasze piny znajdziecie na tablicy na koncie Fundacji WOŚP. Staramy zamieszczać się na niej elementy związane bezpośrednio z naszym projektem. Na innej z tablic znajdziecie informacje na temat działań WOŚP w Internecie. 
Follow Fundacja WOŚP’s board Now! Go Online on Pinterest.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.