Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Meet and Code 2019: Granty dla NGO!

Ruszyła trzecia edycja Meet and Code! W dniach 3.06 – 8.09.2019 zgłoś pomysł na wydarzenie promujące kodowanie, które odbędzie się w czasie Europejskiego Tygodnia Kodowania (5 – 20 października 2019 roku) i zdobądź grant na jego organizację!

Hackathony, kursy robotyki, wycieczki w kosmos i spotkania ze sztuczną inteligencją  – to przykłady wydarzeń, na których przygotowanie organizacje pozarządowe mogą otrzymać granty w wysokości 400 euro! Zachęcamy do współpracy z lokalnymi klubami młodzieżowymi, rodzicami, nauczycielami czy bibliotekami. Wspólnie możecie wymyślić wydarzenie i pokazać dzieciakom oraz młodzieży lepszą stronę nowych technologii!

Zarejestruj swoją organizację i zgłoś wydarzenie

Reprezentujesz organizację pozarządową i chciałbyś/chciałabyś zorganizować wydarzenie promujące kodowanie dla osób w wieku 8 – 24 lata? Może być to warsztat, hakaton lub inne wydarzenie – nie ma żadnych ograniczeń! A może masz już gotowy pomysł? Jeśli tak, to zachęcamy do zarejestrowania organizacji już teraz! Potrzebny do tego będzie aktualny odpis z KRS.

Po utworzeniu konta organizacji, będziesz mógł/mogła przesłać swój pomysł na wydarzenie. Każde przesłane zgłoszenie zostanie ocenione zgodnie z przyjętymi kryteriami, a o decyzji organizacja poinformowana zostanie drogą mailową.

Rejestracja i zgłaszanie pomysłów: 3.06 – 8.09.2019 

Pomysły zgłaszać można tylko na: www.meet-and-code.org 

Na każde wydarzenie, które zostanie zaakceptowane, organizacja otrzyma grant w wysokości 400 euro. Pomysły na wydarzenia mogą być zgłaszane tylko przez organizacje pozarządowe zarejestrowane w KRS i powinny być skierowane do dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 24 lat.

Wydarzenia mają na celu z jednej strony wprowadzić uczestników danej grupy wiekowej w świat technologii i programowania, a z drugiej pokazać, w jaki sposób za pomocą porgramowania można kreować świat.

Sprawdź, jakie są warunki aplikowania o grant w ramach Meet and Code oraz kryteria wyboru zgłoszonych pomysłów.

Meet and Code Award 

W tym roku w ramach Meet and Code znów poszukujemy najbardziej kreatywnych pomysłów na wydarzenia oraz najbardziej oryginalnych realizacji spotkań z kodowaniem zorganizowanych w trzech głównych kategoriach: Girls do IT!, Community, Diversity, Code for the Planet oraz Public Choice Award.

Więcej informacji na temat konkursu dostępne tutaj: https://meet-and-code.org/pl/pl/award2019.

Kto stoi za Meet and Code     

Inicjatywę realizuje niemiecka organizacja pozarządowa Haus des Stiftens gGmbH prowadząca portal technologiczny Stifter-helfen oraz partnerzy sieci TechSoup Europe w poszczególnych krajach.

Realizacja Meet and Code jest możliwa dzięki wsparciu SAP.

Szczegóły : www.meet-and-code.org

Kontakt:

Anna Lenartowicz
Fundacja TechSoup
poland@meet-and-code.org

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.