Tworzą Internet – Robert Majer

0

Kontynuujemy i przypominamy cykl rozmów z ludźmi, którzy nas inspirują, a którzy zajmują się pracą w organizacjach pozarządowych. Mamy dla nich zestaw pytań: co ich inspiruje, co zachwyca, a co pomaga w pracy.

 

Zaczynamy od Roberta Majera, który doświadczenie zdobył pracując m.in. w Onet.pl oraz zarządzając zespołem ds. wsparcia technicznego Wydziału Nowych Technologii Zarządu Związku Harcerstwa Polskiego. Od 2010 roku przedsiębiorca i właściciel Kropli Wyobraźni, zajmującej się doradztwem internetowym. Pasjonat nowych technologii, społecznik zaangażowany w pomoc techniczną dla organizacji pozarządowych. Pomysłodawca i organizator pierwszego w Częstochowie projektu o tematyce: internetu, marketingu, programowania pod nazwą ALEJE.IT. Współtwórca pierwszej aplikacji dla NGO do lepszego działania w mediach społecznościowych – PandaLajka. 

 

majer

 

Moja organizacja zajmuje się….
Na co dzień prowadzę przedsiębiorstwo zajmujące się rozwiązaniami internetowymi, a moja organizacja, która budzi się dopiero do życia, to Fundacja ALEJE.IT która narodziła się z lokalnego projektu integracji/wsparcia lokalnego (częstochowskiego) środowiska it/marketingu. Fundacja w swoich celach zawarła działanie edukacyjne oraz kultularne w szczególności związane z cyfrowym wykluczeniem społeczeństwa, nauki programowania w szkołach czy wsparcia przedsiębiorczości w z zakresie it/promocji/marketungu.

Ulubiony projekt internetowy, który prowadziłem…
Od wielu wielu lat to AKADEMIAORANGE.PL

Największe problemy w robieniu internetów non profit sprawia mi…
Nie ma takiego problemu, czasem chciałbym aby to wszystko działało (zarobkowo) tak wspaniale, aby działania nonprofit były moją codziennością, ale na razie to moje marzenie ;-)

Miejsce w sieci, którym organizacje non profit powinny się według mnie zainteresować…
http://www.web.gov.pl/ to rządowy portal dotyczący technologii internetowych/marketingu itd. znajdziemy tu kalendarze spotkań, harmonogramy projektów unijnych i sporo ciekawej wiedzy. Podaje ten adres bo może nie jest znany tak jak blogi czy duże serwisy tematyczne.

Inspiruję się…
Ludźmi i ich działaniami, to nakręca pozytywnie.
I tu proponuję: http://warto.to/zobaczyc/kazdy-zyczliwy-gest-zrobisz-wroci-bedziesz-potrzebowal-wierzysz/

Wiedzy szukam na stronie…
Nie wiem czy jest jakaś określona strona na której szukam wiedzy, sądzę że więcej kontaktów, inspiracji pomysłów można pobrać poprzez uczestnictwo w wydarzeniach takich jak Now! Go Online, a gdzie szukać tych wydarzeń? choćby na wspomnianym web.gov.pl czy http://crossweb.pl/.

W naszym środowisku zauważyłem, że niewiele osób udaje się na imprezy tematyczne odbywające się w promieniu powiedzmy 100km postanowiliśmy zatem za pośrednictwem strony naszego projektu skrzykiwać ludzi do wspólnego wyjazdu i tak na dwie imprezy mamy już 8 osób, które się wybiorą. To dobra metoda dla mniejszych miejscowości.

Aplikacja lub program, która najbardziej pomaga mi w pracy…

Thunderbird ;-), keynote, kalendarz ;-) i jeszcze do zarządzania pracą redmine ;-)

 

Roberta możecie także posłuchać jak opowiada o możliwościach, jakie dają sieci społecznościowe mniejszym organizacjom pozarządowym.

Mamy nadzieję, że pomysł spodoba Wam się i już wkrótce i Wasze odpowiedzi będziemy mogli czytać na tej stronie. Jeśli i Wy chcecie się wypowiedzieć – piszcie na redakcja@wosp.org.pl.

Share.

About Author

Anna Jadwiga Orzech

Prywatnie i zawodowo żyje w Internecie, gdzie zajmuje się “szerzeniem dobrych idei”. W Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zajmuje się szeroko pojętą komunikacją w Internecie i nowymi technologiami, a także współtworzy projekt skierowany do organizacji pozarządowych - Dobra Strona Internetu. Z III sektorem związana od kilkunastu lat. Od seminarium The New Media in the Middle East na Uniwersytecie Karola w Pradze kilka lat temu zafascynowana wpływem nowych mediów na zmiany społeczne. W wolnych chwilach pisuje bloga internetwsluzbie.pl na temat dobrego oblicza Internetu. Z wykształcenia i zamiłowania filozofka i socjolożka.

Leave A Reply