Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
13 artykułów, dzięki którym przestaniesz się bać Snapchata

19 tekstów na temat Twittera cieszyło się wśród Was ogromnym powodzeniem, więc postanowiłam zajrzeć do mojego Pocketa i przygotować dla Was zbiór ciekawych miejsc i inspiracji dotyczących kolejnego interesującego miejsca w sieci. Tym razem na warsztat bierzemy Snapchata. W tytule piszę o strachu, ponieważ wydaje mi się, że my – troszkę starsi użytkownicy Internetu – demonizujemy Snapchata i boimy się tego czy będziemy wystarczająco cool (już samo to słowo jest strasznie archaiczne!). Zastanawiamy się też czy w ogóle jest sens snapować – bo to przecież mało poważne miejsce. Mało poważne miejsce nie oznacza jednak, że nie warto i tu mówić o ważnych dla nas sprawach.

 

Ale o co chodzi z tym białym duszkiem?

Co to jest snapchat  – według mnie najlepszy tekst na temat Snapchata, jaki do tej pory czytałam po polsku. W prosty i konkretny sposób pokazuje czym jest Snapchat, do czego może się przydać, a także czym się różni od innych mediów społecznościowych.

Facebook to oldskul, czas na Snapchat! Medium dla pokolenia, które urodziło się w internecie – Snapchat stał się tak popularny, a jednocześnie tak zagadkowy, że gazeta.pl postanowiła jedno z weekendowych wydań poświęcić jego fenomenowi. Tekst, który tu znajdziecie to typowa publicystyczna opowieść, w której autor poza opowieścią o narzędziu pokazuje też genezę jego powstania oraz społeczne przyczyny popularności.

Co to jest Snapchat?  – Karol Paciorek (znany przede wszystkim z popularnego duetu Lekko Stronniczy) w zabawny sposób przybliża ideę Snapchata (One2few w przeciwieństwie do facebookowego One2many), opowiada o odbiorcach Snapchata, a także pokazuje jak z niego korzystać i jak snapować ze swoimi fanami.


The Secret Psychology of Snapchat – Prezentacja opowiada jak działa Snapchat, ale także pochyla się nad psychologicznymi/społecznymi aspektami działań na nim. Pokazuje też przykłady Snapów z całego świata – więc można porównać jak snapujemy my Polacy i ludzkość ze świata.

Czy na Snapchacie da się prowadzić działania promocyjne?

Snapchat dla każdego? – Prezentacja Joanny Kurkowskiej na Social Media Convent  pokazała, że nawet branża internetowa wciąż dopiero uczy się Snapchata. Jej wystąpienia cała sala słuchała z pełnym zaciekawieniem. Joanna używa Snapchata w swojej pracy – między innymi dla marki Sinsay i Hoop Likes Festival. O tych działaniach znajdziecie więcej w jej prezentacji. Joannę znajdziecie także na Twitterze. 

 

Snapchat Marketing  – tekst przypomina czym jest Snapchat, ale zwraca także uwagę jak funkcje serwisu mogą się przydać marketingowcom oraz podpowiada, jakie międzynarodowe firmy zainteresowały się już działaniami na Snapchacie.

Akcja marketingowa H&M na Snapchacie. Wywiad i case study – H&M był jedną z pierwszych marek, która w Polsce zdecydowała się na promocję na Snapchacie. Na stronie Socjomanii znajdziecie przydatne case study i wywiad z z Kasią Podlaszewską, odpowiedzialną za social media marki w naszej części Europy, które pomogą Wam wdrożyć snapowe działania i u Was.

Why is Snapchat getting into the news business? Tutaj z kolei dowiecie się wiecej na temat biznesowe sfery Snapchata, jego wyceny, a także informacje na temat nowej funkcji Discovery.

Snapchat Goes Hard At Coachella With New Dynamic Filters  – Coachella to pierwszy z eventów, na którym zastosowano nowe filtry. To także przykład jak zachęcić uczestników wydarzenia do zaangażowania się w nasze media społecznościowe.

OndAzul to organizacja zajmująca się ochroną środowiska. Na swoim profilu opowiada o ginących gatunkach i zrównoważonym rozwoju. 

https://www.youtube.com/watch?v=U8OJRV7FCkk

 

Triki i sekrety vlogerek

Na koniec mam dla Was jeszcze dwa vlogi na temat snapowania, trików, które możecie użyć, a także rodzajów ludzi  na Snapchacie. Ważne są tu nie tylko wiadomości, ale pewien klimat filmów, który myślę, że też dodatkowo pozwoli Wam zrozumieć, o co chodzi ze Snapchatem;)

 

 

Kogo śledzić, czyli czekamy na wartościowe snapy

TOP 100 polskich użytkowników Snapchata by Hash.fm  – w pierwszym tekście, który Wam podrzucałam Arlena Witt pisze, że warto zacząć od obserwowania ciekawych osób. Hash.fm przygotował zestawienie najpopularniejszych osób i marek na polskim Snapchacie. 

Działania Fundacji WOŚP, a w zasadzie Przystanku Woodstock możecie znaleźć tutaj:

11047877_10155481594635241_6293833947462771438_n

 

 

A Wy? To jest właśnie to miejsce, w którym czekamy na Wasze konta #nonprofitPL lub te bardziej prywatne, którymi chcielibyście się podzielić z czytelnikami Dobrej Strony Internetu. Wrzucajcie Wasze nicki w komentarze, a my będziemy na bieżąco dodawać informacje o Waszych snapowych działaniach. 

Listę organizacji i osób związanych z 3 sektorem znajdziecie TUTAJ. 

 

—————————————————————————————————————————————-

Jeśli macie jakieś pytania na temat Snapchata możecie śmiało odzywać się na TT do mnie lub do Aleksandy Roczek – naszej snapchatowej ekspertki.

Aleksandra Roczek snapuje na Eliminacjach do Przystanku Woodstock
Aleksandra Roczek snapuje na Eliminacjach do Przystanku Woodstock

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.