Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
19 tekstów na temat Twittera, które warto poznać

W zeszły czwartek uczestniczyłam w Social Media Convent, którego pierwszy dzień poświęcony był działaniom na Twitterze. Postanowiłam więc przypomnieć sobie i Wam kilka ciekawych artykułów, które napisano na temat działań marek i organizacji pozarządowych na tym portalu.  Zrozum, słuchaj rad, używaj narzędzi i inspiruj się.

 

Zrozum

 Czym jest Twitter i dlaczego jest użyteczny – tekst dla początkujących autorstwa między innymi Rafała Janika – szefa 140 media – oficjalnego partneta Twittera w Polsce.
 10 zasad, które pozwolą Ci zrozumieć Twittera – Marcin Niewęgłowski przygotował mikroblogowy savoir vivre. W tym ważne „Stop tweeting, start talking” i „Hashtag – tak, hashtaging – nie”.
 #GenZ na Twitterze  –  Tę prezentację powinien przeczytać każdy, kto współpracuje z nastolatkami. Agencja Fenomen pokazała co robi, kogo śledzi Generacja Z na Twitterze i jakie marki są obecne i co powinny robić aby zaistnieć w świecie nastolatków.
10 Significant Things You Likely Didn’t Know About Social Media But Should – W tym tekście znajdziecie między innymi kilka słów na temat 6 sieci komunikacyjnych występujących na Twitterze, a także statystyki na temat ruchu i czasu odpowiadania na tweety – a wszystko to okraszone konkretną poradą jak dane statyski wykorzystać dla siebie.

 

Porady

 The Twitter Strategy Guide: 14 Twitter Tips to Take Your Tweeting to the Next Level – Na stronie Buffer znajdziecie 14 porad, jak lepiej działać na Twitterze. Naprawdę dobry, konkretny tekst pokazujący też statystyki i konkretne podpowiedzi jak wykorzystywać konkretne rady. Oto kilka z nich: włącz mailowe notyfikacje o ważnych dla Ciebie działaniach, przygotuj listę z kontami, które są dla Ciebie najistotniejsze, znajdź najbardziej wartościowych followersów, używaj skrótów klawiszowych.

 6 Social Media Tips That Will Improve Your Marketing – najczęściej popełnianie błędy na Twitterze? Zaczynanie tweeta skierowanego do ogółu od nicka konkretnej osoby (to sprawia, że widzą go tylko osoby, które followują obu użytkowników). A co warto robić? Doceniać osoby, które dzielą się Twoim contentem.
 The Number One Mistake Everybody Makes on Twitter – Gary Vaynerchuk rozwija temat błędu na Twitterze i podpowiada jak sobie z nim poradzić.
25 Twitter Tips To Help You Tweet Like A Pro  – 25 wpływowych osób na Twitterze podpowiada jak efektywniej korzystać z TT, Warto tu zajrzeć nie tylko ze względu na rady, ale także na osoby które warto followować.
 5 Advanced Twitter Searches Every Charity Should Try – krótki tekst, który podpowiada dlaczego i jak organizacje pozarządowe powinny przeglądać i szukać różnych informacji i osób na TT.
 11 Things Nonprofits Can Learn About Using Twitter from the @NYTimes – Julia Campbell to osoba, którą zdecydowanie warto śledzić na Twitterze. Na jej blogu znajdziecie kilka tekstów na temat Twittera i organizacji pozarządowych. Mi do gustu przypadł szczególnie ten, który podpowiada jak inspirować się @NYTimes w swoich działaniach.
 The Top Twitter Tips of 2015 – Lista przygotowana przez list.ly zawierająca 28 kolejnych tekstów na temat twittera i tego, co będzie ważne w 2015 roku. Znajdziecie tu zarówno wiedzę, porady, jak i konkretne przykłady działań.
 How to use Twitter to Raise Awareness for Your Nonprofit – tekst raczej dla początkujących nonpprofitowych użytwkowników Twittera, ale na pewno przyda się każdemu, kto zajmuje się społecznymi działaniami.

Narzędzia

 7 przydatnych narzędzi wspierających działania Social Media Managera na Twitter – na stronie Sofcjomanii Agnieszka Molęda przyjrzała się 7 narzędziom, które pozwalają efektywniej działać na TT – szukać influencerów, planować wpisy, oceniach hasztagi.
 The big list of 59 free Twitter tools for marketers – znajdziecie tu narzędzia do analityki, znajdowania contentu, followania i unfollowania, hashtagów, trendów etc.
 10 Twitter Tools Used by Social Media Experts – do czego na TT mogą się przydać: bit.ly, buffer, CoTweet, HootSuite, Paper.li, SocialOomph, Triberr, TweetDeck, Twitterfeed, Visibli.

Przykłady

 Turkish women launch Twitter campaign against sexual violence – morderstwo Özgecan Aslan było głośne także i w Polsce. Było bowiem przyczynkiem do dyskusji na temat molestowania i wykorzystywania seksualnego. Artykuł opowiada o  reakcji mediów społecznościowych i hasztagu #sendeanlat.
 How the #YesAllWomen Hashtag Began – sprawa Özgecan nie była pierwszą tak szeroko komentowaną. Tekst na Mashable pokazuje genezę #YesAllWomen i jego rozwój.
 Nastolatki rządzą na Twitterze  – kolejny tekst na temat nastolatków na Twitterze. Tutaj zobaczycie przykłady konkretnych akcji, ich zaangażowania, między innymi w #MasterCardGrazWOŚP.
  Twitter w działaniach WOŚP fragment prezentacji z Social Media Convent 2015.

 

scena

 

Artykuły na DSI na temat Twittera znajdziecie TUTAJ! 

Koniecznie zajrzyjcie też do artykułu Karoliny z dużą ilością wiedzy – Teksty dla social media managera – nie tylko w NGO

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.