Zostań projektantem UX i pomóż NGO

0

O tym, że User Experience i NGO idą ze sobą w parze wspominaliśmy wielokrotnie. Ostatnio przy okazji konferencji Ciemna Strona UX. Tym razem powód jest równie dobry.

Jest w Krakowie pewne studio projektowe, które od 5 lat organizuje konkurs stażowy dla studentów – Projektosondę. W zasadzie nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ale EDISONDA podchodzi do tematu szerzej.

Konkurs jest przepustką do dalszej współpracy z firmą. Większość laureatów poprzednich edycji jest teraz projektantami lub badaczami użyteczności. Dodatkowo, zadania konkursowe przygotowane są wspólnie z przedstawicielami organizacji pozarządowych. Rok temu było to Stowarzyszenie WIOSNA, w tym roku jest to Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty. Uczestnicy zmierzą się z zaprojektowaniem aplikacji eventowej na potrzeby Poland Business Run.

Wszystkie szczegóły związane z konkursem znajdziecie na stronie konkurs.edisonda.pl. Dobra Strona Internetu wspiera medialnie to przedsięwzięcie. Trzymamy kciuki za biorących udział, powodzenia!

Share.

About Author

Karolina Rojek

Pracuję w Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, gdzie zajmuję się działaniami wideo (produkcja, vlog Jurka Owsiaka, promocja) i transmisjami live (Finał WOŚP, Przystanek Woodstock, konferencje prasowe). W SiemaShopie - internetowym sklepie Fundacji - kieruję e-marketingiem. Od 2007 r. związana z działaniami internetowymi WOŚP. Wraz zespołem laureatka PRotona 2014 w kategorii „Osoba/zespół ds. komunikacji w organizacji pozarządowej/fundacji”.

Leave A Reply