Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
World Usability Day Kraków + prezentacja

Pamiętam moją pierwszą konferencję z cyklu WUD. Było to w Warszawie w SWPS. To dotychczas najlepsza konferencja, na której byłam.

Żadne spotkania od tamtej pory nie zainspirowały mnie tak bardzo. Zresztą – to właśnie tam zrodził się pomysł organizowania Now! Go Online, więc sami widzicie – warto uczestniczyć w WUD-ach.

Kiedy więc okazało się, że zostałyśmy z Anią zaproszone do Krakowa, byłam bardzo szczęśliwa, bo temat usability otwiera oczy na wiele spraw i pozwala z przewietrzoną głową zabrać się do pracy. Przy okazji jest to coś, czym interesuję się „po pracy”, więc szczęścia nie było końca.

Ostatecznie złożyło się tak, że Ania została w Warszawie, a moim towarzyszem podczas prezentacji był Grzegorz Brożyna z Cocolab – odpowiedzialny za stworzenie aplikacji mobilnych, których używacie na Przystanku Woodstock i podczas Finału WOŚP.  Wspólnie chcieliśmy opowiedzieć o zaangażowaniu i tym jak je budujemy podczas Przystanku Woodstock w internecie. Mam nadzieję, że udało nam się przekazać najważniejsze punkty, a samo spotkanie było ciekawe dla uczestników. Jak na projektantów przystało, to aspekty techniczne cieszyły się większym zainteresowaniem, ale – jak sami pisaliście na Twitterze – dobra muzyka nam wszystkim dobrze zrobiła :)

Dzięki za to spotkanie, za kilka cennych uwag i przypomnienie, że zawsze, ale to zawsze musimy myśleć o ludziach, a nie “użytkownikach”. Mamy nadzieję do zobaczenia za rok, było super!

Prezentacja była mocno obrazkowa, ale kto wie – może się przyda. Łapcie – Prezentacja_WUD_Krakow

 A to świetnie zrobione podsumowanie naszej prezentacji autorstwa Jakuba Budzyńskiego

B2fR9RzIEAA_KL7

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.