Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Stypendia: rynek, kariera, nowe technologie

Fundacja Dobra Sieć i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności zapraszają na konferencję pt. „Stypendia: rynek, kariera, nowe technologie” 25 listopada 2014 r. w Warszawie. Konferencja jest kontynuacją rozpoczętej w 2010 roku dyskusji na temat szans i barier rozwoju programów stypendialnych w Polsce. Będzie to pierwsze tak duże wydarzenie, na którym spotka się środowisko rynku pracy z rynkiem stypendiów.  Poznamy również laureatów V edycji Konkursu „Dobre Stypendia”.

W czasie sesji warsztatowej, będącej wstępem do wydarzenia, uczestnicy poznają wpływ nowych technologii na wzrost bezpieczeństwa przyznawania stypendiów (Kamil Śliwowski – Fundacja Panoptykon) oraz transparentność ich przyznawania (Michał Senk Centrum Myśli JPII).  Rafał Flis z Social Wolves Foundation podpowie jak współpracować z alumnami, a Anna Orzech z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opowie o budowaniu społeczności wokół programu stypendialnego.

Stypendia za 10 lat

W części oficjalnej odbędzie się debata pt. „Spójrzmy w przyszłość, czyli jak mogą wyglądać konkursy stypendialne za 10 lat?”. Wśród panelistów będą Anna Wicha (Adecco, Polskie Forum HR), Marek Jurkiewicz (InfoPraca), Piotr Mroziński (LinkedIn), Emilia Gromadowska (Fundacja ORLEN – DAR SERCE), Rafał Kramza (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego). Jak mówi Paweł Łukasiak, mentor Fundacji Dobra Sieć: Dzięki stypendiom takim jak te z Komisji Fulbrighta czy Fundacji na rzecz Nauki Polskiej młodzi ludzie dostają szansę na niezwykle szybki rozwój swoich talentów, ale i kariery. Często decydują się przez to na emigrację. Jest to jedno z wyzwań, o których będziemy dyskutować w czasie debaty w Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, ale nie tylko. Postaramy się omówić różnice między programami stypendialnymi dawniej i dziś,  pokazać aktualne trendy….., z perspektyw panelistów, reprezentujących zupełnie odmienne punkty widzenia, może wyglądać rozwój programów stypendialnych w Polsce.

W czasie konferencji uhonorowani zostaną organizatorzy najlepszych programów stypendialnych w Polsce – laureaci V edycji Konkursu „Dobre Stypendia”.

Wśród uczestników wydarzenia będą przedstawiciele świata nauki, , samorządów, szkół, organizacji pozarządowych i firm, organizatorzy programów stypendialnych, stypendyści, media, oraz inni interesariusze rynku stypendiów.

Zapisy na warsztaty i część oficjalną na stronie www.konferencja-stypendia.evenea.pl do 21 listopada br. Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia jest email zwrotny od organizatora.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.