Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Get IT! Dlaczego współczesna biblioteka (i nie tylko) nie może obejść się bez nowych technologii?

Trwa miesiąc nowych technologii w bibliotece, organizowany przez społeczność LABiB. Na portalu labib.pl oraz podczas webinariów aktywni członkowie sieci LABiB i zaproszeni przez nich eksperci z całej Polski dzielą się z Wami wiedzą na temat wykorzystania Internetu i narzędzi IT w różnych sferach pracy w bibliotece.

Za nami pierwsze webinarium (Jak redagować stronę internetową, by była dostępna dla użytkownika niepełnosprawnego?, Elżbieta Matonóg / Sieć LABiB), oraz wiele inspiracji, w których opisaliśmy m.in.: internetowe narzędzia do tworzenia materiałów promocyjnych np. plakatów i infografik (Piktochart), komiksów (Pixton),  chmur słów (Tagxedo), nietypowych grafik (ImageChef), dowiedzieliśmy się jak łatwo przygotować wirtualny spacer po naszej bibliotece i gdzie znaleźć legalną grafikę. Pokazaliśmy również dobre praktyki z zakresu zarządzania i pracą nad projektem na odległość, wykorzystywania portali społecznościowych do promocji biblioteki,  czy tworzenia transmisji i podkastów.

Tych, którzy jeszcze nie włączyli się w Get IT!, a chcą poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje cyfrowe – serdecznie zapraszamy! Jeszcze do 3 grudnia można brać udział w aktywnościach proponowanych w ramach miesiąca nowych technologii w LABiB.

Co przed nami? Między innymi dyskusje z ekspertami i praktykami nowych technologii: Kamilą Sidor (Geek Girls Carrots), Kamilem Śliwowskim (Creative Commons Polska), Adamem Jurkiewiczem (Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania), Borysem Kozielskim (Koalicja Otwartej Edukacji), Michałem Machem (Fundacja ePaństwo,).

Zapraszamy również na kolejne cyfrowe webinaria:
Praca w chmurze czyli po co bibliotekarzom dysk Google?, Marta Kostecka / Sieć LABiB, Mediateka Akademii Sztuki w Szczecinie, 19 listopada (środa)
O darmowych narzędziach IT w projektach społecznych, Kamila Sidor / Geek Girls Carrots, 26 listopada (środa)
Planuj i działaj – jak nie dać się pokonać projektom technologicznym, Michał Mach / Fundacja ePaństwo, 3 grudnia (środa)

Szczegółowe informacje na temat planu webinariów zostaną opublikowane na stronie www.biblioteki.org.

Labib.pl to portal dla aktywnych – bibliotekarzy i nie tylko. Jest miejscem integracji osób przekonanych o ważnej roli biblioteki w społeczności lokalnej. Miejscem wymiany wiedzy, doświadczeń i pomysłów. Zapraszamy bibliotekarzy, animatorów, trenerów oraz inne osoby działające na rzecz społeczności lokalnych do korzystania z zasobów portalu i do współtworzenia jego treści. Labib.pl gromadzi praktyczną wiedzę – gotowe do wykorzystania opisy zrealizowanych projektów bibliotecznych oraz pomysły na nowe działania, a jednocześnie daje możliwość podzielenia się własnym doświadczeniem lub przedyskutowania ważnego czy trudnego tematu.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.