Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Tworzenie grafik nie tylko dla grafików

 

Każda osoba zajmująca się nowymi technologiami, komunikacją w mediach społecznościowych musi od czasu do czasu pracować z grafiką. Większość organizacji pozarządowych nie ma możliwości współpracy z zawodowymi grafikami i musi sobie sama radzić z obróbką, tworzeniem elementów wizualnych. Na szczęście sieć oferuje nam cały zestaw przydatnych, darmowych, a przede wszystkim prostych do przyswojenia narzędzi.

 

  • Edytujfotkę. Bardzo często muszę szybko przyciąć lub wykadrować jakieś zdjęcie, dostosować do odpowiednich wymiarów lub szybko przekonwertować na inny format. Narzędziem, z którego najczęściej korzystam jest właśnie polskie edytujfotke.pl.
  • Autreplanete. Odpowiednie wymiary w poszczególnych mediach społecznościowych, a jednocześnie prosty szablon, w którym mogę odpowiednio przyciąć zdjęcie/grafikę zapewnia autreplanete social media image maker .

 

  • PickMonkey. W swoim czasie moją główną podporą przy robieniu grafik/kolaży było pickmonkey, które umożliwia kadrowanie, zmienianie rozmiaru, ale także filtry, ramki, tła, napisy.

 

  •  Canva. Strona, która ostatnio robi zawrotną karierę. Canva zapewnia bowiem wszystko – kilkadziesiąt gotowych szablonów od razu wymiarowo dostosowanych do różnych rodzajów grafik (nagłówki na FB, TT, wizytówki, plakaty, grafiki na SM). Wystarczy podmienić zdjęcie i wpisać swój tekst i….to wszystko;) Zresztą sami zobaczcie jak fantastycznie wygląda grafika zrobiona przez Bibliotekę w Jaśle. 

Robotyka w bibliotece_Jasło

 

  •  Pixlr. Dla trochę bardziej zaawansowanych i wymagających użytkowników ciekawym rozwiązaniem będzie zestaw narzędzi Pixlr, który oferuje trzy różne aplikacje – Pixlr Editor (najbardziej rozbudowany ze wszystkich), Pixlr Express (dodawanie filtrów, napisów, efektów świetlnych), Pixlr O-matic (aplikacja mobilna). Dzięki tym aplikacjom można osiągnąć naprawdę ciekawe efekty, które nie będą przypominały innych (taka obawa istnieje w przypadku np. Canvy), ale trzeba pamiętać, że tutaj nasza praca zaczyna się praktycznie od zera i warto mieć w sobie choć odrobinę zmysłu estetycznego;)

 

To taki mój mały zestaw narzędzi, z których korzystałam i które polecam. Może Wy znacie jakieś inne – ciekawe i równie proste? Podpowiedzcie, z czego Wy korzystacie.

 

Ciekawe narzędzia znajdziecie też na stronie soszal.net

Tutaj znajdziesz zdjęcie z nagłówka. Fantastyczne, prawda?

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.