Wolontariat, crowdfunding, biblioteka! O projekcie „Robotyka w Bibliotece”

0

Wolontariusze Programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” – studenci Politechniki Rzeszowskiej podjęli się realizacji ważnego zadania. Za pomocą Lego Mindstorms chcą pobudzić dziecięcą wyobraźnię. Dzięki nim, w listopadzie, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle ma szansę zmienić się w przestrzeń realizacji dziecięcych marzeń. Środki niezbędne do realizacji projektu zbierane są metodą crowdfundingową – dzięki Portalowi Finansowania Społecznościowego Fundujesz.pl dedykowanego dla trzeciego sektora.

Projekt „Robotyka w Bibliotece” jest skierowany do 15-20 najmłodszych czytelników jasielskiej biblioteki, w wieku od 8-12 lat, zainteresowanych budowaniem robotów z klocków Lego. Podczas 2 spotkań odbywających się w trakcie 2 weekendów mali uczestnicy dowiedzą się m.in. jak zaprogramować własnego robota, czym są czujniki koloru i dotyku, w co zamienić zwykłą puszkę po napojach. Podczas warsztatów odwrócimy tradycyjny podział twórca-odbiorca i pokażemy dzieciakom, że sami mogą stać się twórcami, a to już prawie jak posiadać super moce!

Do zrealizowania celu wolontariusze potrzebują 900 zł, które przeznaczą na:

  • dojazd do Jasła
  • pomoce dydaktyczne
  • certyfikaty uczestnictwa

 

Robotyka w bibliotece_MBP Jasło

 

Aby wesprzeć projekt „Robotyka w Bibliotece” wejdź na http://www.fundujesz.pl/campaigns/robotyka-w-bibliotece/ i przekaż środki, dzięki którym wolontariusze będą mogli stworzyć w Bibliotece przestrzeń nauki, rozwoju i dobrej zabawy.

 

 

Głównym celem Fundacji Rozwoju Wolontariatu jest tworzenie warunków dla systematycznego, trwałego, opartego o wiedzę rozwoju wolontariatu w Polsce. Fundacja ma na celu także promowanie idei wolontariatu a przez to zaangażowanej, odpowiedzialnej i aktywnej postawy wśród Polaków. Fundacja realizuje program „PROJEKTOR – wolontariat studencki”, którego autorem i fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Program uzyskał także wsparcie Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, a honorowy patronat nad inicjatywą objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

Robotyka w bibliotece_Jasło

Więcej informacji:

Kamil Wrzos

Pełnomocnik Zarządu Fundacji Rozwoju Wolontariatu – koordynator projektu

tel. 500 365 798

e-mail: k.wrzos@projektor.org.pl

 

Agata Warywoda

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

tel. 13 446 26 02, wew. 36.

e-mail: nowemedia@mbp.jaslo.pl

 

MBP Jasło, Fundacja Rozwoju Wolontariatu

Share.

About Author

Anna Jadwiga Orzech

Prywatnie i zawodowo żyje w Internecie, gdzie zajmuje się “szerzeniem dobrych idei”. W Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zajmuje się szeroko pojętą komunikacją w Internecie i nowymi technologiami, a także współtworzy projekt skierowany do organizacji pozarządowych - Dobra Strona Internetu. Z III sektorem związana od kilkunastu lat. Od seminarium The New Media in the Middle East na Uniwersytecie Karola w Pradze kilka lat temu zafascynowana wpływem nowych mediów na zmiany społeczne. W wolnych chwilach pisuje bloga internetwsluzbie.pl na temat dobrego oblicza Internetu. Z wykształcenia i zamiłowania filozofka i socjolożka.

Leave A Reply