Wolontariusze w internecie – jak ugryźć e-wolontariat

1

Wolontariat w organizacjach pozarządowych

Organizacje pozarządowe często pytają jak pozyskać wolontariuszy, jak z nimi pracować i wspólnie realizować zadania. Postanowiliśmy pomóc Wam pozyskać wiedzę na ten temat i udostępnić przestrzeń do dyskusji właśnie o wolontariacie. Jeśli macie jakieś pytania, chcecie podjąć temat lub opowiedzieć nam o swoich doświadczeniach – dajcie znać! Czekamy na Wasze wiadomości!

Wcześniej podejmowaliśmy już temat współpracy z wolontariuszami, np. w tekście E-wolontariat na przykładzie Pokojowego Patrolu i TuDu, ale teraz chcemy mocniej zgłębić się w temat i gorąco liczymy na Wasze zdanie – powiedzcie nam o swoich doświadczeniach!

 

E-wolontariat – jak zacząć?

Pierwszym gościem Dobrej Strony Internetu jest Marzena Kacprowicz z Fundacji Dobra Sieć, która opowie więcej o e-wolontariacie i serwisie tudu.org.pl

W materiale Marzena odpowiada na pytania:

Czym jest e-wolontariat?

Jak zostać e-wolontariuszem?

Kto może zostać e-wolontariuszem?

Jakie zadania można wykonać będąc e-wolontariuszem?

Jak organizacja może pozyskać e-wolontariuszy?

Jak działa tudu.org.pl?

Jaka jest przyszłość e-wolontariatu?

 

 

Więcej o wolontariacie na Dobrej Stronie Internetu przeczytacie tu.

Co myślicie o e-wolontariacie? Korzystacie z tej formy wsparcia? A może jesteście e-wolontariuszami? Dajcie znać!

 

 

Share.

About Author

Karolina Rojek

Pracuję w Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, gdzie zajmuję się działaniami wideo (produkcja, vlog Jurka Owsiaka, promocja) i transmisjami live (Finał WOŚP, Przystanek Woodstock, konferencje prasowe). W SiemaShopie - internetowym sklepie Fundacji - kieruję e-marketingiem. Od 2007 r. związana z działaniami internetowymi WOŚP. Wraz zespołem laureatka PRotona 2014 w kategorii „Osoba/zespół ds. komunikacji w organizacji pozarządowej/fundacji”.