Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Starszy Psiak też zasługuje na drugą szansę! Trwa kampania #StarośćTeżRadość

W schroniskach na terenie całego kraju znajduje się ponad 100 tys. zwierząt. Część z nich spędziła za kratami wiele lat, są już starsze, ich szanse na adopcję maleją. A one najbardziej potrzebują właściciela, który da im szczęście w ostatnich latach życia. Takim Psiakom jest poświęcona kampania #StarośćTeżRadość, którą właśnie rozpoczęła akcja Karmimy Psiaki.

Sześć wyjątkowych czworonogów z różnych rejonów Polski, które większość życia spędziły w zimnym schroniskowym boksie będzie łamać stereotypy na temat starości zwierząt w kampanii #StarośćTeżRadość, zainicjowanej przez akcję Karmimy Psiaki. Każdy z jej bohaterów ma swoją historię, zwykle tragiczną i smutną. Mimo zła, które spotkało te Psiaki ze strony poprzednich właścicieli, nadal są one ufne i czekają z nadzieją na nowy dom. Jednak ich szanse na adopcję maleją z każdym dniem, dużo chętniej przygarnia się szczeniaki lub ładne zwierzaki w średnim wieku. Mimo to są jeszcze osoby które wierzą, że da się odmienić los staruszków.

Projekt #StarośćTeżRadość ma na celu promowanie adopcji starszych psów oraz udowodnienie, że są one równie wartościowe co młode zwierzaki. Autorzy kampanii chcą edukować społeczeństwo, przedstawiając historie starszych czworonogów i pokazując, że starszy nie znaczy gorszy. Chcą też udowodnić, że przygarnięcie takiego czworonoga nie niesie ze sobą problemów, a wręcz przeciwnie – daje właścicielowi i zwierzakowi wiele radości.

Kampania rozpoczęła się od 13 kwietnia i potrwa do końca maja. Weźmie w niej udział 6 Psiaków, które organizatorzy będą promowali w swoich kanałach social media.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.