Sztaby w Internecie – Grupy na Facebooku

0

Organizacje Pozarządowe i Internet Grupy na Facebooku Jedną z funkcji FACEBOOKA jest tworzenie tzw. Grupy, czyli miejsca komunikacji między konkretną społecznością. Jest to miejsce wymiany informacji, plików, zdjęć, tworzenia wydarzeń i przeprowadzania ankiet, jednak to Ty sam, jako Administrator decydujesz kto ma dostęp do tych informacji, czyli o tym kto do grupy dołącza.

 

KROK PO KROKU

1. Załóż konto lub zaloguj się na FB – bez tego ani rusz!
2.Sprawdź w wyszukiwarce czy nie istnieje już Grupa o nazwie, którą chcesz nadać.
Nie da się utworzyć Grupy o nazwie, która jest już wykorzystana.
3. Po lewej stronie znajduje się spis Grup, do których należysz.

4.Poniżej listy znajduje się opcja „UTWÓRZ GRUPĘ…”

tworzenie grupy
5.UTWÓRZ NOWĄ GRUPĘ
W tym miejscu wpisać należy:-nazwę grupy
-członków jakich chcesz dodać
(Dodać do Grupy możemy jedynie osoby, które mamy w znajomych. Jeśli chcą do niej dołączyć inne osoby, muszą poprosić Administratora o dodanie do Grupy.)-nadać status prywatności Grupy(Będzie to decydowało o widoczności o dostępności Grupy. OTWARTA – widoczna, dostępna dla każdego bez konieczności weryfikacji przez Administratora; ZAMKNIĘTA-grupa i członkowie są widoczni, jednak tylko członkowie widzą i mogą dodawać posty; TAJNA- tylko członkowie widzą grupę, jej innych członków oraz zawartość).
jjjk
fb2
6.INFORMACJE
Grupa już istnieje. W tym miejscu widzimy członków Grupy oraz mamy możliwość dodawania kolejnych osób spośród swoich znajomych lub poprzez adres mailowy.

MOŻLIWOŚCI

Teraz nieco o możliwościach jakie daje nam utworzenie Grupy.
  1. Tworzenie wydarzenia dla konkretnej Grupy ludzi. Wszyscy członkowie Grupy dostają automatycznie zaproszenie do takiego wydarzenia, dzięki czemu oszczędzamy czas na wybierania konkretnych osób spośród listy swoich znajomych.
  2. Umieszczanie zdjęć i filmów. To łatwy i szybki sposób dzielenia się np. materiałami
  3. Tworzenie dokumentów i dodawania plików.
    Funkcja ta zawiera również szybką wyszukiwarkę, dzięki której szybko odnajdziemy dokument lub plik, którego szukamy.

EDYCJA

Istniejącą już Grupę nadal można edytować. Zmieniać możemy nazwę grupy, symbol, prywatność, opis oraz adres.Istotnym faktem jest ustawienie powiadomień.
Jako Administratorzy Grupy, możemy decydować o jakiej zawartości i wydarzeniach w naszej Grupie chcemy być informowani – wszystkich postach / postach znajomych / wyłączyć opcje powiadomień.

WIADOMOŚĆ

Jedną z wyjątkowo przydatnych funkcji jest możliwość wysłania jednej wiadomości do wszystkich członków Grupy. Decydujemy o tym komu wysyłamy daną wiadomość, lub zaznaczamy wszystkich członków należących do Grupy.
Każda osoba ma możliwość decydowania o treści, jaką chce obserwować oraz o momencie opuszczenia Grupy. My również mamy wpływ na to kto jest do Grupy dodawany oraz jakie informacje może tam umieszczać.

WARTO?

Uważamy, że ta Funkcja FACEBOOKA – jedna z wielu, może być wyjątkowo przydatna w czasie organizacji styczniowego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlaczego?
Ułatwia łatwą i szybką komunikację z konkretną grupą odbiorców. Daje nam to możliwość utworzenia od grup, np. osób pracujących w Sztabie, osób odpowiedzialnych za wolontariuszy, za aukcje. Wady? Każda osoba, która chce dołączyć do Grupy musi posiadać konto na Facebooku.
Gorąco zachęcamy do wypróbowania tego sposobu komunikacji ze swoimi współpracownikami i podwładnymi oraz wolontariuszami. W dobie Internetu coraz częściej odwiedzamy strony WWW a większość z nas bardzo często zagląda na portale społecznościowe.

PROBLEMY

W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości lub problemów zachęcamy do przeczytania wskazówek twórców FACEBOOKA.
https://www.facebook.com/help/www/162866443847527
Weronika Dzido
Wolontariuszka Pokojowego Patrolu Fundacji WOŚP i konferencji Now! Go Online
Share.

About Author

Dobra Strona Internetu dla Sztabów

Dobra Strona Internetu dla Sztabów to wspólne przedsięwzięcie Fundacji WOŚP i wolontariuszy Pokojowego Patrolu współpracujących w ramach Centrum Prasowego WOŚP. Ideą artykułów jest przybliżenie sztabom zaangażowanych w tworzenie Finału - możliwości, które niosą nowe technologie.

Leave A Reply