Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
ShareWeek 2015 – polecamy blogi dla NGO

Bierzemy udział w Share Week 2015 Andrzeja Tucholskiego. W ramach akcji polecane są świetne blogi, dlatego zdecydowaliśmy, że musimy do niej dołączyć jako Dobra Strona Internetu.

Zrobiłyśmy więc z Anią szybką burzę mózgów i okazało się, że mamy nie trzy, a trzydzieści blogów do zaproponowania :) Wybór nie był łatwy, chyba częściej będziemy musiały dzielić się takimi inspiracjami, a tymczasem – poznajcie naszą trójkę!

1. techsouppolska-devblog.strikingly.com – Techsoup Polska postanowiło zmienić swoją stronę internetową i w ramach przygotowań stworzyło blog developerski, na którym dzieli się swoimi doświadczeniami na temat budowania stron internetowych organizacji pozarządowych. Pokazuje nie tylko jak powinno być, ale co się dzieje, gdy teoria zderza się z praktyką. Cieszymy się, będziemy obserwować i zachęcamy Was do tego samego!

2. socjomania.pl/blog – bezwzględna podstawa dla każdego, kto chce pracować, promować, działać w Internecie. Ogromna baza wiedzy – zarówno dla początkujących jak i tych bardziej pro. Bez tego bloga ani rusz! Polecamy go także ze względu na postać Kasi Młynarczyk i jej działania na rzecz wspierania kobiet ekspertek w swoich dziedzinach. Jesteśmy na tak!

 

3. jakoszczedzacpieniadze.pl/ – Michał Szafrański wspiera mądre pomaganie. Na swoim blogu promuje akcje organizacji pozarządowych, podpowiada też jak w różny sposób można rozumieć i realizować dobroczynność. Za wielkie wsparcie dla NGO, jasne i czytelne wyjaśnianie często niełatwych finansowych spraw – miejsce w naszym Share Week 2015.

 

Jeśli macie jakieś swoje polecenia – gorąco zachęcamy Was do wzięcia udziału w akcji! Promujmy #dobro :)

Karolina i Ania

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.