Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Przystanek Woodstock w Internecie – nasze projekty

Za nami 21. Przystanek Woodstock! Jak co roku, staraliśmy się być w jego czasie bardzo aktywni w Internecie. Chcieliśmy zapewnić tym, którzy nie mogą do nas dotrzeć – chociaż namiastkę woodstockowych emocji, a tym którzy byli razem z nami na kostrzyńskim polu – rzeczowe i konkretne informacje pozwalające aktywniej i bezpieczniej spędzać z nami czas.

Z kostrzyńskiego pola nadawaliśmy dla Was dzięki współpracy z firmą Airtel, która sprawiła, że przez cały czas trwania Festiwalu mieliśmy sprawną sieć internetową. Dzięki ATM i Atende wraz z Cloudią nasza strona internetowa mogła obsłużyć tak wiele zapytań. W czasie festiwalowego tygodnia odnotowaliśmy 1 564 356 odsłon strony www.woodstockfestival.pl – to jest aż 439% więcej niż w zeszłym roku. Najczęściej czytaliście takie teksty jak m.in: 

 

Bardzo chętnie zaglądaliście też do woodstockowych map, które stworzyło dla nas Esri Polska. W ciągu Festiwalu MGGP Aero przygotowało ortofotomapę, która stała się tłem dla naszych dotychczasowych projektów.

Oprócz strony internetowej czekaliśmy na Was na naszych społecznościach: 

 

Na Facebooku dzięki aplikacjom od Fanpoint możecie teraz dodawać swoje woodstockowe zdjęcia do naszej galerii  i poszukiwać nowopoznane osoby, na które straciliście namiary.
W czasie Przystanku dzięki pomocy 140media i przyjaciół z TechKlub Szczecin zorganizowaliśmy woodstockowy Tweetup. Zobacz filmik! 

 

Przez cały Festiwal mogliście oglądać także transmisję woodstockowych koncertów na Kręcioła.TV. Dzięki Kręciole mogliście też jeszcze w czasie Przystanku zobaczyć mnóstwo widoków prosto z pola i wywiadów z artystami. Zaglądajcie jak najczęściej na stronę Kręcioły, bo pojawia się na niej coraz więcej woodstockowych nagrań.  Redakcja Kręcioły regularnie oprowadzała Was po woodstockowym polu za pomocą Periscope (zobaczcie jak oglądać!). O fenomenie woodstockowego Periscope napisała gazeta Metro.

 

 

Bardzo aktywne było też Radio Woodstock, które przez cały nadawało rozmowy, historie prosto z pola i transmitowało bardzo dużo koncertów. Dzięki Server SMS mogliście się z naszymi redaktorami skontaktować drogą smsową. Zobaczcie Wasze wiadomości. 

 

Dużo ciekawych informacji można wciąż znaleźć w woodstockowym raporcie Interii.

Tam gdzie nie udało nam się dotrzeć – na pewno byli dziennikarze Interii. Najlepsze zdjęcia z Przystanku znajdziecie też na Metrocafe.pl. Naszą redakcyjną pracę wspierała firma Lenovo (podobnie jak i pracę Medycznego Patrolu) a pracę dziennikarzy – sponsor Centrum Prasowego – firma Ricoh (zobacz nagranie Maćka Budzicha dzięki wypożyczonej kamerze Ricoh Pentax WG-M1).

Uczestnicy Festiwalu byli na bieżąco z informacjami, zmianami w harmonogrami, a także informacjami z Centrum Dowodzenia dzięki aplikacji mobilnej, która powstała dzięki pomocy marek Play (iOS i Android) i Microsoft (Windows Phone), a której wykonawcami byli Cocolab.pl i Whalla Labs. Więcej o aplikacji przeczytacie na stronie iMagazine.  Dzięki aplikacji można było wygrać zaproszenie na Dużą Scenę i zapowiedzenie jednego z koncertów. Wygrała Iga.
Przez cały czas monitorowaliśmy, co piszecie na nasz temat i w czym Wam jeszcze możemy pomóc – dzięki Brand24 i Sentione. Newton Media wspomagało nas w monitoringu mediów tradycyjnych (prasa, radio, telewizja). To dzięki Brand24 znaleźliśmy najaktywniejszych Internautów a dzięki Sotrender wiemy, kto był najbardziej zaangażowanym fanem na naszej stronie na Facebooku. Tak Jurek Owsiak zapraszał najaktywniejszych na Przystanek Woodstock, a tak zwiedzali zaplecze Dużej Sceny. 

Jesteśmy dumni, bo nie tylko angażowaliście się w dyskusje, ale i dzięki Wam udało się zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych na wsparcie organizacji Przystanku Woodstock. Wspieraliście nas na:

Na Przystanku Woodstock byli też blogerzy:

Stayfly.pl 

Żudit.pl 

Matkaniewariatka.pl 

Abstrachuje.TV

Maffashion

Jessica Mercedes 

Radzesobie.pl 

Dla melomanów razem z Google uruchomiliśmy dla Was promocję – 60 dni Google Play Music za darmo i dużo woodstockowym playlist. Jak widzicie – nie nudziliśmy się. Dziękujemy Wam wszystkim za dużo pozytywnej energii, którą nam przez cały ten czas dostarczaliście! Nasze strony nie milkną – dla nas Przystanek Woodstock gra cały rok!

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.