Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Szukasz ofert wolontariatu zagranicznego? Dołącz do grona osób, które podróżują z misją!

 

„Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie” – Mahatma Gandhi.

Od maja mamy dostępny nowy serwis dla wolontariuszy (w jęz. angielskim): www.travelwithmission.com , na którym jest zamieszczonych prawie 100 ofert wolontariatu z całego świata: Afryki, Australii, Azji oraz Ameryki Środkowej i Południowej. I ta oferta stale jest powiększana, wkrótce także o możliwości wyjazdu na wolontariat także i do krajów nam bliższych – w Europie.

 

Travel with Mission - sprawdż oferty wolontariatu zagranicznego

A jak zabrać się za wyszukanie najlepszej dla nas oferty? Można zacząć od naszego krótkiego informatora, dzięki któremu dowiesz się kto może wyjechać jako wolontariusz, a także ile to trwa i kosztuje. Zastanów się gdzie chcesz wyjechać, jak możesz pomóc (może liczyć żółwie na australijskiej plaży?, uczyć peruwiańskie dzieciaki, jak robić dobre zdjęcia? budować zbiorniki na deszczówkę w Ugandzie? ratować bezpańskie psy w Nepalu?), ile masz czasu (tydzień urlopu?, miesiąc wakacji?, a może cały rok urlopu dziekańskiego?).

Kiedy wybierzesz cel i misję swojej podróży, warto zapoznać się ze szczegółowymi informacjami ich dotyczącymi – zapraszamy do lektury przewodników po krajach, do których wyjeżdżają nasi wolontariusze. Znajdziesz w nich nie tylko podstawowe dane dla turystów, ale również ciekawostki związane z lokalnymi zwyczajami, jedzeniem, a nawet najpopularniejsze zwroty i powiedzenia, również slangowe. Przekonaj się, że nasze przewodniki to Twoja przedwyjazdowa lektura obowiązkowa!

BYLI WOLONTARIUSZE POSZUKIWANI!
Na stronie znajdują się także relacje osób, które uczestniczyły w proponowanych przez nas projektach – w końcu nikt nie udzieli Wam bardziej kompetentnych informacji o konkretnych opcjach wolontariatu, niż sami wolontariusze. DLATEGO ZACHĘCAMY WSZYSTKICH WOLONTARIUSZY O OPINIE NA TEMAT ODBYTYCH WOLONTARIATÓW ZAGRANICZNYCH!
Możliwy jest też wolontariat pracowniczy, proszę w tej sprawie o kontakt.

Zachęcamy także do dołączenia do społeczności wolontariuszy na FB: https://www.facebook.com/TravelwithMission i do zarejestrowania się na newsletter, aby otrzymywać nasze aktualności i poszukać inspiracji dla siebie;)

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.