Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Przygotowania do sektora 3.0 – seminarium VIDEO

10250937_600247133386394_699793765_n21 i 22 maja odbędzie się IV edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Sektor 3.0: Technologie w organizacjach pozarządowych„. Wydarzenie odbywa się w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie” realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

W ramach przygotowań do „Sektora 3.0” zorganizowano cztery seminaria tematyczne, które towarzyszą wydarzeniu. Seminaria odbywają się w Warszawie w ostatnie czwartki każdego miesiąca w okresie poprzedzającym konferencję (30 stycznia, 27 lutego, 27 marca i 24 kwietnia). Trzecie seminarium miało miejsce 27 marca. Nie zabrakło tam oczywiście nas!:)

Spotkanie poprowadził Wojciech Oksztola, autor strony oksztol.com, twórca krótkometrażowych filmów dokumentalnych, wizerunkowych i promocyjnych. Jego filmy pomagają w tworzeniu pozytywnego wizerunku firm w internecie. Od 10 lat profesjonalnie zajmuje się obrazem. Na początku była to fotografia – ponad 8000 publikacji w prasie. Od kilku lat jest to również produkcja filmowa. I to właśnie video było tematem marcowego spotkania.

Wojtek opowiedział nam, jak stworzyć krótki film nie przeznaczając na to dużych funduszy – wytłumaczył jak oświetlić plan za pomocą lampki biurkowej, kalki i klipsa, czy gdzie znaleźć niedrogi mikrofon. Poćwiczyliśmy również oświetlanie mężczyzn i kobiet. Nie zabrakło także teorii – dowiedzieliśmy się czym różni się plan ogólny od amerykańskiego oraz co to “magic hour”.  Wojtek poinformował nas o całej masie stron internetowych, z których można bezpłatnie pobierać muzykę (YouTube Audio Library, archive.org, soundcloud.com) oraz zapoznał z programami do montażu (Windows Movie Maker, Movie Studio, iMovie). Pokazał nam także kilka popularnych i bardzo poruszających filmów z YouTube:

 

Nic, tylko brać się za tworzenie!:)

 

Źródło

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.