Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Dobra lista Twittera

 

Miniony rok był dla mnie rokiem odkrycia Twittera na nowo. Zaczęłam czuć ten portal i możliwości jakie daje. Cały czas się go uczę (zobaczcie tę fantastyczną prezentację!), ale już jestem zachwycona tym, że pozwala na bezpośrednią komunikację i łatwe dzielenie się wiedzą. Po prostu mistrzostwo świata!

Postanowiłam zebrać dla Was kilka ciekawych postaci, które Warto śledzić i którymi poczynaniami warto się inspirować:)

@cienkamila – Twitter Kamila to przede wszystkim tematy dotyczące #creativecommons i #otwartezasoby. Myślę, że dla wielu z Was te tematy nie brzmią jeszcze bardzo swojsko – dlatego warto Kamila śledzić.
@michalserwinski – człowiek-encyklopedia tego jak wykorzystywać nowe technologie w zbieraniu środków, orędownik pozytywnego patrzenia na pomaganie i twórca wyjątkowej akcji #29urodziny  
@atarkowski – koordynator Creative Commons Polska i Dyrektor Centrum Cyfrowego: Projekt Polska. Kultura w erze nowych technologii to jego konik.
@MarcinWec – jeśli zaczniecie follować Marcina poznacie strony, osoby i pomysły na nowoczesne zbieranie pieniędzy, o jakich do tej pory nie mieliście pojęcia.
@Borty – u Bartosza znajdziecie mnóstwo zagranicznych inspiracji a także informacje na temat tego jak dobrze prezentować swoje pomysły
@Rafal_Gorski –  Prezes Instytutu Spraw Obywatelskich (INSPRO),  kieruje kampanią „Obywatele decydują
@marcingolabe – Marcin tworzy #ngo /SZKOŁA –  kompleksowy program wsparcia dla małopolskich ngo w zakresie funkcjonowania organizacji w Internecie.
@Mayyyk77 – na Twitterze głównie o piłce nożnej, ale czasem zdarza mu się tez pisać o drugiej miłości – nowych technologiach, a także o konferencji, którą organizuje – Sektorze 3.0.
@Pandalajkaa – profil właśnie powstającej aplikacji dla organizacji pozarządowych, której jesteśmy patronem. 
@MilkeePL – rzecznik prasowy Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz festiwalu Przystanek Woodstock.
@k_rojek – pomysłodawczyni i współorganizatorka Now! Go Online, siła sprawcza Dobrej Strony Internetu i specjalistka od video.
@annajadwiga_0 – to oczywiście mój profil:) U mnie znajdziecie informacje przede wszystkich na temat nowych technologii, social media, crowdfundingu i crowdsourcingu oraz…podróży i Pragi;)

 

Kogoś jeszcze warto dodać? Czekamy na Wasze komentarze!

 

Dla wszystkich zainteresowanych NGOsami na Twitterze mam dwie listy, które stworzyłam na początku tego roku i staram się je co jakiś czas aktualizować. 

Świata zmienianie 


Świata zmienianie po angielsku 


Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.