Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Szkolenie zakończone – Fokus i Now! Go Online dla NGO

Jak już dobrze wiecie w piątek spotkaliśmy się na szkoleniu, którego prowodyrem był Artur Kurasiński z Fokusa. Cały dzień spędziliśmy baaardzo owocnie, bo wiedza sama wpadała do głowy, a poziom inspiracji niebezpiecznie wzrastał – do tego stopnia, że w piątkowy wieczór większość z nam ponownie odpaliła Fokus – smarter analytics.

Zaczęliśmy od spotkania z Krzyśkiem Wrońskim i rozmowie poświęconej SEO i SEM. Dziś chyba te skróty nie mają przed Wami żadnych tajemnic, prawda? Czy reklama dla NGO ma jakiś sens? My już znamy odpowiedź na to pytanie.

Następnie głównym tematem stały się Social Media, o których z pasją opowiadał Michał Górecki. Jego rady okazały się bardzo cenne dla organizacji, bo każdy z nich, bez względu na poziom zaawansowania mógł z tego spotkania wyciągnąć wiele nowych wiadomości.

Mateusz Belattaf opowiedział nam o Fokusie – narzędziu, które było na tym szkoleniu nr 1. Dzięki jego prezentacji poznaliśmy funkcje i możliwości Fokusa. To narzędzie z pewnością będzie interesujące dla NGOsów i – dzięki szkoleniu – wszyscy uczestnicy mogą testować jego funkcje zupełnie za free. Jeśli Wy też chcecie sprawdzić jak działa Fokus – wystarczy kliknąć tu (strona w języku polskim). 

Zakończyliśmy spotkanie krótką rozprawą o bezpieczeństwie. Brzmi nudno? Niemożliwe! Maciej Broniarz z ogromną mocą poczucia humoru wprowadził nas w tajniki bezpiecznych stron i wyjaśnił jak dbać o nasze www. 

W czasie szkolenia rozpoczęliśmy też nasz nowy projekt – dobrastronainternetu.pl – tam będziemy publikować dobre wiadomości od NGO. Czekamy na Wasze teksty, uwagi i komentarze!

A wracając do piątku… dzięki wielkie za to, że byliście z nami! A było nas sporo, bo ponad 70 osób z dużych i małych organizacji, między innymi z: Amnesty International, Caritas, Stowarzyszenie Bardziej Kochani, Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach, Fundacja Rodzić po Ludzku, PCK, Fundacja UMYSŁ im.Alfreda Buttsa, ZHP, Stowarzyszenie Miasta w Internecie i wiele, wiele innych! Cieszymy się, że większość z Was była już z nami na konferencjach Now! Go Online.

Jedna z użytkowniczek przygotowała dla nas taki materiał – świetny, zobaczcie! http://www.magisto.com/album/video/cXk9DUxAC0p_JnoBDmEwCXx-

Na temat Now! Go Online w dniu szkolenia pojawiło się aż 145 wpisów, a najaktywniejszy był twitter!

To co, widzimy się następnym razem?

// dzięki dla Uniwersytetu Warszawskiego – pięknie było w pięknej sali :)

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.