Jesteśmy ekspertami

0

Jestem ekspertem. I wy też jesteście. Jesteście ekspertami w swoich dziedzinach. Jesteście ekspertami swojego życia. Nie jest istotnym to, że nie czujecie się nimi! Nawet jeśli jedyne co wam wychodzi to jajecznica, jestem pewna, że ta jajecznica jest dla Was idealna i jesteście ekspertami w jej przygotowaniu.

Jestem dumna, że w moim otoczeniu znajduje się ich aż tyle. Ci, którzy zmienili moje życie – pojawili się w nim 2,5 roku temu. Praca z NGOsem, zajmowanie się w nim komunikacją w internecie, angażowaniem społeczności i relacjonowaniem wydarzeń sprawiło, że wszystko jest inne.

Także moje studia. Studiuję Politykę Społeczną na Uniwersytecie Warszawskim. Dzięki wiedzy tam zdobytej posiadam wiedzę teoretyczną, którą wykorzystuje w praktyce, a praktyka daje mi duże możliwości na studiach. Kiedy pojawiło się przede mną widmo pracy licencjackiej – uznałam, że czas połączyć zdobytą przeze mnie wiedzę ekspercką z tą teoretyczną pojętą na zajęciach.

Tytuł mojej pracy licencjackiej to Wykorzystywanie mediów społecznościowych przez organizacje pozarządowe w Polsce. Głównym badaniem, które przeprowadzę będzie (mam nadzieję) pełna analiza działalności NGOsów w social media. Ile, jak.

Postanowiłam jednak coś jeszcze. Postanowiłam, że mój drugi rozdział nie będzie się opierał za bardzo na literaturze, bo jest jej mało. Uznałam, że skorzystam z pomocy wspaniałych ekspertów, których znam. Ci związani z NGO wiedzą jak wygląda ich praca i otoczenie. Ci związani z mediami społecznościowymi wiedzą, jak wygląda praca w social media i w znaczącej większości posiadają wiedzę jak wyglądają NGOsy w internecie.

Uznałam, że przygotuję w odpowiedni sposób pytania. Oparłam się na analizie MUC, narzędziu podobnym do analizy SWOT. Na czym polega?

M – Może

U – Umie

C – Chce

W ankiecie pytam więc ekspertów – czy organizacje pozarządowe:

  1. Mają możliwości by wykorzystywać media społecznościowe w swojej pracy.
  2. Mają umiejętności by wykorzystywać media społecznościowe w swojej pracy.
  3. Mają chęci by wykorzystywać media społecznościowe w swojej pracy.

Czy coś na ten temat pojawia się w Twojej głowie? Masz jakąś opinię? Jesteś moim ekspertem?

Wielu z was jest wolontariuszami, pracownikami NGOsów, agencji reklamowych itp. Może jesteście moimi ekspertami? Wasze doświadczenia są dla mnie ważne. Jeśli Możecie, Umiecie i przede wszystkim Chcecie mi pomóc, ankietę znajdziecie tu: http://bit.ly/187aoxW

Dziękuję Wam!

Pamiętajcie, że każdy jest ekspertem. Ekspertem w swojej dziedzinie. Ja na przykład uwielbiam grzać się w wiosennym słońcu. Jestem w tym ekspertem!

photo-1424298397478-4bd87a6a0f0c

Share.

About Author

Wolontariuszka Pokojowego Patrolu Fundacji WOŚP i konferencji Now! Go Online. Fascynuje się Social Media, prowadzi bloga - sarnyatakuja.wordpress.com, studiuje Politykę Społeczną. Uwielbia festiwale muzyczne, muzykę, podróże, działać z dobrymi ludźmi. Czynimy dobro!

Leave A Reply