Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Ciemna Strona UX wzywa

Maniacy nowych technologii z koła ITberries działającego przy Akademii Górniczo-Hutniczej zapraszają na konferencję “Ciemna strona UX”. Już 28 marca od godziny 10:00 w siedzibie Hub:raum na ul. Przemysłowej 12 będziecie mogli wysłuchać wykładów prowadzonych przez specjalistów z branży UX.

Tematyka User Experience jest dziś bardzo popularna. Jednak na tej konferencji poruszone zostaną tematy, o których nie usłyszycie nigdzie indziej. Mamy nadzieję, że połączenie różnych charakterów i sposobów pracy naszych prelegentów stworzy mieszankę idealną. Na naszej scenie wystąpi Łukasz Tyrała, designer w miastologia.pl, a wcześniej User Experience Design Director w VML Poland i front-end developer w czasach IE6. Opowie jak projektowanie interfejsów i usług z myślą o ludziach zmieniało się w czasie. Kolejnym gościem będzie
Grzegorz Brożyna, który projektuje aplikacje w CocoLab.pl, gdzie zdarza mu się przekraczać deadline’y i nie dbać o budżety, tłumacząc to szczęściem użytkowników. W swoim wystąpieniu zwróci uwagę na to, jak witać, a jak żegnać użytkownika oraz o czym warto pamiętać, by dać sobie szansę na 5 gwiazdek. Swoje kilkanaście minut będzie miał również Paweł Nowak, obecnie Lead UX Designer w firmie Future Processing, a ponadto pomysłodawca i organizator konferencji World Usability Day Silesia. Temat jego prelekcji to “Design, o którym nie myślisz”. Prosto z Warszawy przyjedzie też Igor Farafonow, architekt informacji, projektant i praktyk UX. Współtwórca i CEO Uxerii, trener usability i mówca. Udzieli on naszym uczestnikom kilku wskazówek, jak sobie radzić, gdy praktyka mija się z teorią. Scena tego dnia nie będzie należeć tylko do mężczyzn. Na konferencji wystąpi specjalistka do spraw komunikacji w Internecie WOŚP,  a także współtwórczyni projektu skierowanego do organizacji pozarządowych – Now! Go Online. Mowa o Annie Jadwidze Orzech, która przedstawi Wam rock’n’rollową wersję UX. Kolejną przedstawicielką płci pięknej jest Ewelina Kroczek. Po skończeniu psychologii i Elektonicznego Przetwarzania Informacji wybrała projektowanie interfejsów jako sposób na połączenie swoich zainteresowań. Na co dzień pracuje jako User Experience Designer w AVSystem. Ostatnia z pań to Diana Sarlińska. Obecnie pracuje w międzynarodowych projektach zajmując się m.in. prowadzeniem badań i warsztatów oraz projektowaniem usług i interakcji. Aktualnie prowadzi zespół User Experience w Making Waves Polska i jest współorganizatorką WUD Kraków. Poprowadzi ona wykład zatytułowany „Co jako UX będziesz robić, a niekoniecznie przeczytasz o tym w opisie stanowiska”, dzięki czemu usłyszymy o najciemniejszych zakamarkach pracy w branży.

W trakcie konferencj1375244_540026509403190_472517095_ni uczestnicy będą mieli również możliwość wzięcia udziału w pierwszej publicznej rozgrywce gry symulacyjnej Make IT like berries. Została ona przygotowana specjalnie dla naszego koła przez Marka Janigacza z firmy ERDAD. Pozwala ona na rozwinięcie zdolności w zarządzaniu czasem, kompetencjami oraz projektami. Zaplanowaliśmy także warsztaty dla uczestników konferencji, które poprowadzą specjaliści z PLEO Design.

Konferencja organizowana jest przez koło naukowe ITberries, działające na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Hub:raum, nowoczesnym inkubatorze przedsiębiorczości.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.