Alternatywny fundraising – podziel się doświadczeniem!

0

O tym, że pieniądze leżą nie tylko na ulicy, polskie organizacje pozarządowe wiedzą bardzo dobrze. Świadczy o tym chociażby coraz większa popularność crowdfundingu, czy liczba pozyskiwanych z sukcesem grantów zagranicznych. Teraz mamy okazję porównać nasze doświadczenia z krajami grupy V4.

 

Jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed NGO, niezależnie od kraju, w którym działają, jest pozyskiwanie środków na działania i realizację celów. Przeprowadziliście udaną akcję zbiórki środków na wasze działania, wypracowaliście metody na pozyskiwanie funduszy, które sprawdziły się w praktyce? Zapraszamy do podzielenia się doświadczeniami i wzięcia udziału w tworzeniu podręcznika, który posłuży organizacjom pozarządowych z Polski, Ukrainy, Węgier, Czech i Słowacji!

W projekcie ’Alternative fundraising techniques in practice’, organizowanym w ramach International Visegrad Fund przez węgierską organizację Civil House wraz z partnerami z krajów V4 poszukujemy dobrych praktyk finansowania organizacji pozarządowych.

Jeśli chcecie otrzymać publikację – zbiór pomysłów na efektywne akcje fundraisingowe, zapraszamy do udziału w krótkiej ankiecie. Jej wypełnienie zajmie kilka minut, będzie zaś nieocenionym źródłem wiedzy.

Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1Tx5eb2DjoU2XuVuWP4DLXuZgNPNcb-fymAhUw7VI6Y4/viewform

 

Z góry dziękujemy za pomoc!

Share.

About Author

Fundacja Dobra Sieć

Fundacja Dobra Sieć została założona w maju 2009 r. przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Od samego początku prowadzi dwa programy: Moje Stypendium i E-wolontariat. Fundacja działa głównie w internecie, a jej najważniejszymi celami są rozwój wiedzy o stypendiach i e-wolontariacie oraz promocja nowych technologii jako narzędzia wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowania społecznego w Polsce. Partnerami strategicznymi Fundacji Dobra Sieć są: Polsko–Amerykańska Fundacji Wolności oraz Fundacja Orange. Jako pierwsza, i jedyna, organizacja z Polski, Fundacja Dobra Sieć została członkiem Europejskiego Centrum Wolontariatu CEV (European Volunteer Centre), które zrzesza organizacje i instytucje z całej Europy aktywne na polu wolontariatu. Od 2013 r. Fundacja jest także członkiem Koalicji Cyfrowego Włączenia Generacji 50+ „Dojrz@łość w sieci”. Fundacja Dobra Sieć współpracuje również z sektorem biznesowym, koordynując program wolontariatu pracowniczego „Wolontariusze HOPE” firmy NUTRICIA Polska.

Leave A Reply