Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Pomyśl o aplikacjach

Za nami konferencja Sektor 3.0, w czasie której na naszym, orkiestrowym stoisku razem z twórcą naszych orkiestrowych aplikacji – Grzegorzem Brożyną z Cocolab.pl opowiadaliśmy o czym warto pamiętać tworząc aplikacje mobilne. Pojawiło się mnóstwo pytań o to, gdzie szukać wiedzy,co w takiej aplikacji powinno się znaleźć oraz gdzie szukać wiedzy. Dlatego chciałabym Wam przypomnieć artykuł, który możecie znaleźć na technologie.ngo.pl  

Przede wszystkim potrzeba

Zaczynając swoją przygodę z aplikacjami mobilnymi, zacznij od burzy mózgów na temat tego, co chcesz za ich pomocą osiągnąć. Chcesz informować fanów o swoich działaniach, chcesz ich zaangażować czy może potrzebujesz przeprowadzić kampanię fundraisingową? Brzmi to fajnie i chciałbyś zrealizować każdy pomysł? My też tak mamy. Pamiętaj jednak, że im więcej funkcji i więcej możliwości, tym cięższa aplikacja, a użytkownik bardziej zagubiony. Skup się na jednym celu i rozwijaj swoją aplikację tak, by zrealizować go jak najlepiej.

Dla kogo?

Zastanów się, kim ma być odbiorca Twojej aplikacji. Oczywiście da się stworzyć aplikację dla bardzo szerokiego grona. Ale może warto to przemyśleć i projektując myśleć przede wszystkim o konkretnej grupie docelowej Twojej organizacji. Postaraj się odpowiedzieć na pytanie: w jakim wieku są osoby, dla których aplikacja powstaje? Czy tematyka jest przeznaczona dla kobiet czy mężczyzn? Oczywiście nie zawsze możemy bardzo dokładnie opisać naszą grupę docelową, warto jednak o charakterystyce odbiorcy pamiętać. Jeśli nasza aplikacja ma trafić na przykład do najmłodszych, to powinna być dostosowana, zarówno poziomem treści, jak i grafiką. Aplikacja skierowana do osób z zaburzeniami afatycznymi też będzie mieć zupełnie inne rozmieszczenie przycisków niż ta dla kogoś zupełnie zrowego.

Czytaj więcej! 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.