Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Zaangażuj się w Katowicach – WUD Silesia 2014

Serdecznie zapraszamy Was na konferencję WUD Silesia 2014. WUD Silesia to edukacyjne wydarzenie non-profit, poświęcone tematyce User Experience/Usability, które odbywa się na Śląsku cyklicznie od 2010 roku. W tym roku V edycja odbędzie się 22 listopada w nowej, nowoczesnej siedzibie Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Każdego roku konferencji towarzyszy motyw przewodni, w tej edycji jest nim ZAANGAŻOWANIE (ang. Engagement). Pracując nad tegorocznym wydarzeniem, organizatorzy szukali osób, które angażują się w różnych dziedzinach, nie tylko User Experience (UX). Celem tego jest pokazanie, że nie można mówić o użyteczności bez zaangażowania wszystkich osób pracujących nad danym projektem.

WUD Silesia popularyzuje wiedzę na temat projektowania użytecznych produktów i usług. Konferencja organizowana jest w ramach międzynarodowej inicjatywy World Usability Day (Światowy Dzień Użyteczności), zapoczątkowanej przez Usability Professionals Association,
stowarzyszenie zrzeszające profesjonalistów branży UX z całego świata.  Konferencja WUD Silesia skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych tematem  użyteczności, w szczególności do projektantów, programistów, inżynierów, psychologów, socjologów, architektów, studentów oraz osób związanych z trzecim sektorem. Udział w konferencji jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie rejestracji na stronie internetowej wudsilesia.pl. Program tegorocznej konferencji jest bardzo urozmaicony, na WUD Silesia 2014 wystąpi 19 prelegentów z Polski i z zagranicy, którzy poprowadzą 6 warsztatów oraz 9 wykładów. Zapraszamy do zapoznania się z ich sylwetkami oraz z agendą konferencji na stronie wydarzenia.

WUD Silesia to coś więcej niż konferencja. To inicjatywa, której głównym punktem odniesienia jest człowiek i jego potrzeby. To nie tylko miejsce wymiany wiedzy i dobrych praktyk, ale przede wszystkim wydarzenie honorujące współpracę, interdyscyplinarność i przedsiębiorczość. Założeniem konferencji jest wspieranie działań edukacyjnych w regionie oraz budowanie świadomości społecznej dotyczącej jakości życia i pracy. W ostatnich czterech edycjach udział wzięło ponad 1000 osób z całej Polski. W ramach konferencji WUD Silesia wystąpiło prawie 80 prelegentów z Polski i z zagranicy. Wśród nich znaleźli się m.in. profesor Eric Brangier z Université Paul Verlaine w Metz, Jonathan West
z Helen Hamlyn Center for Design, Mark Kramer z University of Applied Sciences Upper Austria, Chriss Brooker – projektant reprezentujący Design Wales, dr Zbigniew Nawrat – współtwórca robota kardiochirurgicznego Robin Heart, oraz wielu innych.

Przedsięwzięcie organizowane jest przez firmę Future Processing i przyjaciół – instytucje partnerskie, reprezentantów środowisk naukowych, biznesowych i artystycznych, organizacje pozarządowe, studentów i wolontariuszy. W tym roku współorganizatorem konferencji jest Muzeum Śląskie w Katowicach. Nowa siedziba Muzeum Śląskiego, w której odbędzie się konferencja, powstała w miejscu dawnej kopalni „Katowice”. Budynek ten niemal w całości mieści się pod ziemią. Na powierzchni znajdują się charakterystyczne szklane boksy, które doskonale wpisują się w krajobraz katowickiej osi kultury.

Future Processing to dynamicznie rozwijająca się firma technologiczna działająca na globalnym rynku oprogramowania. Zajmuje się tworzeniem wyspecjalizowanego oprogramowania komputerowego na potrzeby międzynarodowego handlu, przemysłu i usług. Firma Future Processing angażuje się w wiele popularyzujących naukę wydarzeń m.in. Deadline24, Quality Excites, DPTO.

Now Go Online jest patronem medialnym wydarzenia.

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.