Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Get IT! Zapraszamy na pierwsze webinarium z LABiBem!

12 listopada o godzinie 18.00 zapraszamy na webinarium pt. „Jak redagować stronę internetową biblioteki, by była dostępna dla osób niepełnosprawnych?” To internetowe spotkanie zainauguruje cykl webinariów, przygotowanych przez uczestniczki i uczestników sieci LABIB
w ramach „Get IT” – cyfrowego miesiąca z Labibem.

Dostępność strony internetowej to nie jednorazowe działanie, a proces. Podczas webinarium opowiemy, o czym należy pamiętać w codziennych działaniach podejmowanych na stronie internetowej, by zachować wymogi dostępności.

PREZENTUJĄCA:

Elżbieta Matonóg – animatorka kultury, trenerka i instruktorka  nowych technologii informacyjnych, popularyzatorka bezpiecznego korzystania z Internetu, aktywna członkini sieci LABIB, Latarniczka  Polski Cyfrowej. Na co dzień pracuje w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publiczna w Olkuszu. Jest inspiratorką i kreatorką usług odpowiadających na realne potrzeby społeczności lokalnej, entuzjastką współpracy instytucji kultury z organizacjami pozarządowymi.

PROWADZĄCA:

Dorota Kostowska – główna specjalistka ds. szkoleń, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Czat moderuje Marta Kostecka

Webinarium inicjuje cykl internetowych spotkań o tematyce dotyczącej narzędzi technologicznych i nowych mediów. Cykl przygotowywany jest przez sieć bibliotekarzy LABIB we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i stanowi uzupełnienie organizowanego w listopadzie “Get IT” – cyfrowego miesiąca z Labibem” na portalu labib.pl. Do udziału w webinariach zapraszamy wszystkich chętnych pracowników bibliotek, ale nie tylko – tematyka jest na tyle szeroka, że zainteresuje wszystkie osoby pragnące poszerzyć swoją wiedzę z zakresu IT.

Kliknij w poniższy link do formularza rejestracyjnego – wystarczy wpisać w nim imię, nazwisko i adres mailowy. https://frsi.clickmeeting.com/LABiB

Zaraz po rejestracji, na wskazany adres mailowy otrzymasz potwierdzenie udziału w webinarium, w którym znajdziesz przycisk „Dołącz”. 12 listopada wystarczy wiadomość po prostu otworzyć, kliknąć w przycisk i dołączyć do spotkania!

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.