Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych

19 stycznia (wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy na webinarium „Biblioteka w social media”. Spotkanie jest częścią miesiąca tematycznego poświęconego zagadnieniu promocji, organizowanego przez społeczność LABiB.

Podczas webinarium sprawdzimy m.in.: dlaczego warto używać hasztagów, które posty budzą największe zaangażowanie odbiorców i jaką rolę w komunikacji i promocji w social media odgrywają zdjęcia. Spróbujemy również zidentyfikować potencjalnych odbiorców Facebooka, Twittera, Instagrama czy Snapchata. Zapraszamy bibliotekarzy, przedstawicieli organizacji pozarządowych i wszystkich, którzy działają w środowiskach lokalnych lub interesuje ich tematyka social media.

O promocji biblioteki w social media opowiedzą: Michał Bielicki (Nowe Technologie Lokalnie), Anna Niemczyk (Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie) i Marta Piasecka (Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie).

Michał Bielicki – specjalista w programie Nowe Technologie Lokalnie. Na co dzień koordynuje prace Mobilnych Doradców. Corocznie współorganizuje również ogólnopolską konferencję „Sektor 3.0”. Pasjonuje się także technologiami informacyjno-komunikacyjnymi; w szczególności social media.

Anna Niemczyk – kustosz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie, trener edukacji medialnej Fundacji Nowoczesna Polska, blogerka. Na co dzień pracuje w Dziale Czytelń i Multimediów chrzanowskiej biblioteki, gdzie m.in.: zarządza profilem biblioteki na Instagramie.

Marta Piasecka – specjalista ds. promocji i marketingu w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Pomysłodawczyni i współtwórca viralowych akcji bibliotecznych: np. Sleeveface, Dzieła sztuki w bibliotece oraz cyklu filmów „Zapraszamy do biblioteki”.

Webinarium poprowadzi Agata Warywoda (Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle), uczestniczka sieci LABiB, współtautorka bloga Present Simple – prosto o komunikacji i promocji.

Aby wziąć udział w webinarium, wystarczy 19 stycznia o godzinie 18.00 kliknąć link: https://labib-frsi.clickwebinar.com/biblioteka-w-social-media.

Jeśli korzystasz z urządzeń mobilnych (smartfon, tablet), po pobraniu aplikacji ClickMeeting wpisz ID pokoju: 379-536-775. Jeśli chcesz się połączyć telefonicznie, zadzwoń na

Przed udziałem w webinarium prosimy o zapoznanie się z informacjami organizacyjnymi i technicznymi:

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.