Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Trenuj – nominuj!

Huk fajerwerków i zdjęcia kreacji sylwestrowych już dawno odeszły w niepamięć, a postanowienia noworoczne jak były, tak są. Niezrealizowane.

Dla każdego kto mógłby podpisać się pod powyższym opisem, Fundacja TRENUJĘ – POMAGAM proponuje noworoczne wyzwanie. #TrenujeNominuje – bo tak nazywa się akcja – to zadanie przygotowane z myślą o tych, którzy lubią aktywność fizyczną i chcą pomagać innym. „Pomaganie przez trenowanie” – hasło, które przyświeca Fundacji od samego początku, znajduje swój konkretny wyraz w noworocznym challenge’u. Cel: uzbieranie 2016 zł, które zostaną przekazane na opłacenie treningów i odzieży sportowej dla grupy dzieci ze Szczecińskiego Programu Streetworkingu oraz Oskara z Krakowa.

Aby wziąć udział w akcji należy nagrać fragment treningu, ulubione ćwiczenie lub po prostu przyjacielską grę w koszykówkę. Krótki filmik umieszczamy w mediach społecznościowych (Facebook/Instagram/Twitter) i oznaczamy hashtagiem #TrenujeNominuje. Do wykonania takiego zadania nominujemy trzy kolejne osoby. Na odpowiedź mają 72h godziny. Najważniejsze nie zapomnieć dodać, jaki jest cel akcji oraz zachęcić do przekazania symbolicznej cegiełki na: pomagam.pl/trenujenominuje.

Zbiórkę pieniędzy przewidziano do 21 lutego, jednak jeżeli kwota minimalna zostanie uzbierana wcześniej, Fundacja przeznaczy dodatkowe pieniądze na pomoc dla kolejnych potrzebujących dzieci. Aktualne informacje i stan zbiórki można śledzić na kanałach społecznościowych i stronie internetowej Fundacji oraz na portalu pomagam.pl. Tam też zawarte są bardziej szczegółowe informacje na temat akcji #TrenujeNominuje, Fundacji TRENUJĘ – POMAGAM oraz dzieciach, dla których pozyskiwane jest wsparcie.

kacper #trenujenominuje

Nie możemy pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś. Zacznijmy realizację postanowień noworocznych od tego jednego – wywołania uśmiechu na twarzy innych. Dzieląc się naszą pasją, energią, możemy pozytywnie zaangażować znajomych oraz wlać nadzieję w serca tych, którym rzeczywistość nie szczędzi trudnych momentów. Kamerki w dłoń i do dzieła. Nie czekaj – trenuj i nominuj!


Krótkie podsumowanie trwającej akcji:

➡ dopiero 9 (z 30) dni trwa akcja,
➡ Ponad 150 nagranych filmików z #trenujenominuje
➡ zebrane pieniądze: 1017 zł (49% celu)

Krótko o dzieciach, dla których pozyskujemy pieniądze:

Grupa objęta opieką przez Szczeciński Program Streetworkingu: to dzieci zagrożone umieszczeniem w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, z rodzin znajdujących się pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie lub znajdujących się pod nadzorem kuratorów. Niektórzy z wychowanków pochodzą z rodzin niepełnych lub są „eurosierotami”. Wszystko to sprawia, że dzieciaki te bardzo dużą część czasu wolnego spędzają na podwórku bez dozoru osób dorosłych, często też mają problemy szkolne lub są narażone na wchodzenie w konflikt z prawem. Treningi sportowe podnoszą ich sprawność fizyczną, poprawiają kondycję psychofizyczną, uczą konstruktywnego spędzania czasu oraz odwodzą od stosowania używek (bardzo powszechnych w ich środowisku). To także doskonały sposób na skorygowanie ewentualnych wad postawy oraz wzmocnienie motywacji dzieci do wysiłku, wytrwałości w dążeniu do celu, a także poprawienie samooceny na skutek poprawy wyglądu fizycznego i indywidualnych osiągnięć.

Oskar z Krakowa ma 14 lat. Treningi sztuk walki pomogłyby mu uporać się z nadpobudliwością związaną z zespołem ADHD. Niestety rodziców chłopca nie stać na sfinansowanie zajęć, ponieważ poza Oskarem mają jeszcze troje dzieci, a od kilku tygodni pozostają bez źródła dochodu. Pomimo trudności finansowych, dom rodzinny Oskara emanuje ciepłem i radością. Chłopiec potrzebuje zajęć wyładowujących energię, które pomogłyby mu w zwalczaniu trudności wynikających z zespołu nadpobudliwości. Takie intensywne zajęcia sportowe, będą dla niego dużą pomocą i spełnieniem dziecięcego marzenia.

O fundacji TRENUJE – POMAGAM

Fundacja TRENUJĘ – POMAGAM to ekipa ludzi kochających wyzwania, dla których nie ma rzeczy niemożliwych! Jej misją jest promowanie sportu i pomaganie innym. Została powołana do życia zaledwie 8 miesięcy temu (15 maja 2015 roku), jednak ma na swoim koncie przeprowadzenie już 26 darmowych treningów (ponad 450 osób), 4 treningi na ściance wspinaczkowej (111 osób), 3 maratony (ponad 50 osób), kurs pierwszej pomocy. Do tej pory przekazała sprzęt sportowy o łącznej wartości ponad 5000 zł, który trafił do Centrum placówek opiekuńczo-wychowawczych św. Ludwiki w Krakowie, placówki opiekuńczo-wychowawczej im. Jana Brzechwy w Krakowie i Rodzinnego domu dziecka w Zakopanem. Dodatkowo w ostatnim czasie Fundacja pozyskała i przekazała fundusze na obóz narciarski dla czworga dzieciaków z Krakowa (koszt wyjazdu na obóz sportowy to 2500 zł) oraz w porozumieniu ze szkółką piłkarską zapewniła 8-letniemu chłopcu z ubogiej rodziny możliwość uczestniczenia do czerwca 2016 w treningach piłki nożnej.

Strona akcji: www.pomagam.pl/trenujenominuje
Strona Fundacji: www.trenujepomagam.pl

autor: Ewa Smutek i Marek Gwóźdź

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.