Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
TechSoup rusza w Polskę

Fundacja TechSoup rusza w ogólnopolską trasę na spotkania z organizacjami pozarządowymi.

W 14 polskich miastach TechSoup opowie, jak korzystać z nowych technologii w pracy NGO, w tym z pakietu Office i Google. Fundacja przekaże organizacjom pozarządowym pakiet informacji o dotacjach na sprzęt i oprogramowanie dla NGO.

 

W dzisiejszych czasach w naszym coraz bardziej wirtualnym życiu organizacje pozarządowe, nawet gdyby nie chciały, muszą używać nowych technologii. Umiejętność korzystania z nowoczesnych urządzeń czy specjalistycznego oprogramowania staje się koniecznością. Wnioski o granty trzeba wypełniać online. Wirtualnie poszukuje się partnerów do współpracy, często międzynarodowej. Kooperacja wielu pracowników, którzy nierzadko pracują zdalnie, wymaga dzielenia się danymi i materiałami poprzez „chmurę”. Normą jest pokazywanie działań projektowych w Internecie. Nowe technologie usprawniają pracę organizacji, a w praktycznym wymiarze mogą obniżyć koszty jej funkcjonowania. Jednak nie wszystkie organizacje wiedzą, jak umiejętnie korzystać z technologicznych nowinek i jak zdobyć środki na zakup nowego sprzętu czy oprogramowania.

TechSoup_logo

Jedną z organizacji, która wspiera organizacje pozarządowe, instytucje społeczne i ich pracowników w korzystaniu z nowych technologii, jest TechSoup. Dzięki partnerstwom z firmami technologicznymi umożliwia on organizacjom i instytucjom dostęp do oprogramowania i sprzętu komputerowego. Uczy, jak z nich korzystać. Dzieli się dobrymi praktykami. Do tej pory TechSoup robił to wirtualnie, ale już 20 kwietnia rozpoczyna się ogólnopolska trasa spotkań TechSoup z organizacjami pozarządowymi. Pierwszy przystanek w Słupsku, a po drodze Koszalin, Szczecin, Poznań, Łódź, Toruń, Bydgoszcz, Sieradz, Suwałki, Kutno, Białystok, Gdańsk, Warszawa, Elbląg i Olsztyn. W czasie spotkań z pracowniczkami i pracownikami organizacji pozarządowych specjalistki z TechSoup opowiedzą, jak korzystając z nowych technologii można ułatwić sobie pracę i sprawić, by była skuteczniejsza, a koszty działalności niższe. NGOsy poznają też przykłady dobrych praktyk oraz możliwości Pakietu Office i Google dla organizacji pozarządowych. Dostaną również informacje, skąd zdobyć dotacje na nowy sprzęt czy oprogramowanie.

Szczegółowy program podróży TechSoup po Polsce można znaleźć na stronie www.techsoup.pl oraz na Facebooku.

W razie pytań, prosimy o kontakt z Koordynatorką projektu – Karoliną Dudzic – kdudzic@techsoupglobal.org

…………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Fundacja TechSoup to specjalista od nowoczesnych technologii, oprogramowania i sprzętu dla organizacji pozarządowych. Od 2009 roku pomaga NGOsom stworzyć zaplecze technologiczne i przekazać wiedzę pozwalającą na pełne wykorzystanie potencjału organizacji. Do swojego programu dotacji TechSoup zakwalifikował już 4268 organizacji z Polski, które zaoszczędziły 46,5 milionów PLN zamawiając ponad 8888 produktów. Więcej informacji na www.techsoup.pl

Informacja prasowa:

Katarzyna Zwolak-Szwechowicz

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.