Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Sztaby w Internecie – Aukcje WOŚP w serwisie Allegro
Wystawić coś na Aukcje WOŚP przy wsparciu serwisu Allegro  można już po raz 14. 3 grudnia pierwsi chętni wystawili przedmioty, które możecie znaleźć pod adresem aukcje.wosp.org.pl. Piękne rzeczy wystawili, prawda?

Jeżeli w trakcie przeglądania przypomnieliście sobie, że także macie coś, co możecie wystawić, weszliście na stronę, ale przeraziły Was formalności, przez które musicie się przebić, to… służę pomocą.

ZAKŁADANIE KONTA

Oczywiście, żeby móc założyć aukcje trzeba mieć konto na serwisie Allegro. Jak je założyć?
Wchodzimy na stronę www.aukcje.wosp.org.pl i wybieramy opcję ZAREJESTRUJ.

1.jpg
Po wybraniu tej opcji zostajemy przekierowani na okno rejestracji.  Na tym etapie potrzebujemy jedynie podać e-mail i hasło.ZAREJESTRUJ SIĘ2
Następnie standardowo, czekamy na maila aktywującego konto. Gdy już aktywujemy, musimy się zalogować i uzupełnić dane.
Ważnym elementem jest zmiana swojej nazwy użytkownika – zamiast Client63738234 wiarygodniej wyglądamy jako np. NowGoOnline.
Kiedy przejdziemy przez te wszystkie etapy możemy wystawić przedmioty na licytację!

WYSTAWIANIE PRZEDMIOTÓW NA AUKCJE

Skoro założyliśmy już konto, możemy teraz coś wystawić!

1.W prawym górnym rogu strony widzimy opcje WYSTAW PRZEDMIOT.

Po wybraniu zostajemy przekierowani do okna edycji aukcji.

wstaw przedmiot
2.
Tu musimy nazwać naszą aukcje – im ciekawiej, tym większe szanse na powodzenie, ale oczywiście musimy pamiętać o granicach rozsądku. Na tym etapie również dodajemy obrazy przedmiotów, które chcemy wystawić na aukcje.

3.

4.
Po kliknięciu „Podsumowanie>” możemy jeszcze raz przejrzeć jak wygląda nasza aukcja i ją ewentualnie poprawić. Po zaakceptowaniu nasza aukcja jest aktywna! 
RZECZY OD SERCA.znani

Idąc za rosnącą popularnością tej formy pomocy, serwis Allegro zainicjował powstanie platformy RzeczyOdSerca.plna której każdy chętny może wystawić coś od serca, a także podzielić się swoimi wrażeniami, opiniami i doświadczeniami. Bardzo ciekawym elementem tej platformy jest to, że każdą aukcje promować ma krótki filmik, opowiadający o przedmiocie, który chcemy wystawić, a który następnie przekieruje nas do aukcji, której dotyczy.

Joanna Urbaniak

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.