Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Sprawdź swoje mocne strony wraz z Lever Basic i dołącz do programu

Czy wiesz jak ważne są kompetencje miękkie?

Obecnie w prawie każdym ogłoszeniu o pracę w sekcji „oczekiwania od kandydata” pojawiają się kompetencje miękkie, takie jak komunikatywność, kreatywność, itp. Warto zdawać sobie sprawę z tego, jakie kompetencje posiadamy oraz jak i gdzie możemy je rozwijać. Warto też wspierać w tym swoich wolontariuszy. Mamy na to sposób.

Istnieje narzędzie, które pozwala na sprawdzenie samego siebie i odkrycie, jakie kompetencje towarzyszą nam na co dzień. Takim narzędziem jest przygotowany przez nas Lever Basic – narządzie do samooceny kompetencji, z którego może skorzystać każdy, niezależnie od wieku czy wykonywanej w danym momencie pracy. Co zyskujemy? Dzięki poznaniu naszych mocnych stron, możemy nad nimi pracować i je rozwijać.

Logo Lever Basic

Fundacja Dobra Sieć współpracując z międzynarodowym projektem Lever Up, którego głównym celem jest badanie kompetencji, stworzyła Lever Basic, odpowiadając na potrzeby organizacji pozarządowych w Polsce. Jest to uproszczona i zdecydowanie mniej czasochłonną wersja modelu Lever Up. Dzięki temu narzędziu możemy w zaciszu własnego domu sprawdzić swoje kompetencje. Wystarczy tylko komputer.

Właśnie ruszyliśmy z kampanią skierowaną do wolontariuszy za pośrednictwem organizacji. 

Na czym polega kampania i do kogo jest skierowana?

Chcemy włączyć do naszej kampanii jak najwięcej organizacji pozarządowych, które będą wspólnie z nami promować Lever Basic wśród swoich wolontariuszy. Dzięki współpracy Twoja organizacja zyska miano nowoczesnej i świadomej, która daje swoim wolontariuszom dodatkowe możliwości. Nie martw się, wszystkie materiały otrzymasz od nas w gotowej i przystępnej formie.

Jak to będzie działać?

Warunkiem przystąpienia jest zgłoszenie się poprzez formularz, dzięki czemu Twoja organizacja uzyska dostęp do materiałów, które będzie mogła w dowolny sposób wykorzystać w swoich mediach społecznościowych, stronie internetowej oraz mailingach do wolontariuszy.

 • Przystąpienie do kampanii 
  Zgłoś swoją chęć przyłączenia się do kampanii Lever Basic, wypełniając formularz online:
 • Potwierdzenie udziału 
  Otrzymasz od nas maila, w którym znajdziesz dostęp do wszystkich przygotowanych przez nas materiałów oraz instrukcję jak z nich korzystać.
 • Publikacja treści
  Teraz wystarczy, że opublikujesz materiały w kanałach komunikacji swojej organizacji. Materiały będą przygotowane w taki sposób, aby można było je skopiować bez redagowania.
 • Regularność
  Raz w miesiącu otrzymasz od nas e-mail z aktualizacjami materiałów do zamieszczania.

O projekcie LEVER Basic

LEVER BASIC to proste w obsłudze narzędzie online, dzięki któremu wolontariusze mogą:

 • Przekonać się, które kompetencje miękkie są ich mocną stroną.
 • Samodzielnie ocenić swoje kompetencje i wygenerować zaświadczenie LEVER BASIC.
 • Przygotować portfolio, dzięki któremu zwiększą swoje szanse na zdobycie wymarzonej pracy.

Stworzyliśmy je, ponieważ zauważyliśmy, że wolontariusze i przedstawiciele organizacji pozarządowych nie zawsze mają świadomość tego, że w trakcie realizowania działań społecznych i wykonywania zadań wolontariackich zdobywają cenne doświadczenie, a także nabywają i szlifują różnorodne kompetencje miękkie przydatne na rynku pracy. Wspólnie możemy to zmienić! Dowiedz się więcej: https://leverbasic.pl.

Co dalej?

Jeśli nasza współpraca będzie satysfakcjonująca i okaże się, że LEVER Basic to za mało, mamy coś w zanadrzu. Twoja organizacja będzie mogła przyłączyć się do Modelu LEVER UP. Wyszkolimy jednego pracownika w Twojej organizacji jako Tutora i Asesora, który zyska uprawniania do oceny kompetencji u wolontariusza. Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://certyfikatlever.pl/zostan-tutorem-tutorka-modelu-lever/

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.