Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Dziś w Krakowie piknik NGO!

Aż 41% dorosłych mieszkańców Polski w ostatnim czasie nie miało styczności z NGO. Badania na temat wizerunku organizacji pozarządowych podkreślają, że “organizacje pozarządowe mają problem z efektywnym informowaniem o swoich osiągnięciach. Komunikują potrzeby, ale nie mówią o efektach swoich działań”.

 

Organizatorzy, czyli Biuro Inicjatyw Społecznych, Federacja Małopolska Pozarządowa, Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie, serdecznie zapraszają na Piknik NGO w ramach Święta Organizacji Pozarządowych – Festiwalu Krakowskich Organizacji Pozarządowych 2018, którego celem jest promocja krakowskich NGOsów, budowanie pozytywnego wizerunku III sektora wśród mieszkańców i mieszkanek Krakowa oraz informowanie mieszkańców o działaniach Gminy Miejskiej Kraków na rzecz NGO.

 

Już 23 czerwca 2018 w Parku Jordana na PIKNIKU NGO (11.00-17.00) spotkamy się na świeżym powietrzu, na kocyku, na trawie. Organizacje będą miały okazję by zaprezentować mieszkańcom Krakowa swoją ofertę, poznać inne organizacje pozarządowe i razem z nimi pracować nad pozytywnym wizerunkiem III sektora, realnie wpływać na organizację największego krakowskiego święta III sektora.

 

Jeśli jesteś mieszkańcem/mieszkanką Krakowa to masz okazję by:

 

dowiedzieć się co robią organizacje pozarządowe w Twoim mieście,
sprawdzić czy oferta organizacji pozarządowych jest dla Ciebie,
ciekawie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Kalendarz wydarzeń:

23.06.2018 – Piknik NGO
15-21.10.2018 – Tydzień Otwarty Krakowskich Organizacji Pozarządowych, czyli cykl wydarzeń edukacyjnych, sportowych, kulturalnych i społecznych, realizowanych siedzibach organizacji lub w ich bezpośrednim otoczeniu.
01.09-31.10.2018 – Akcja Edukacyjno-Promocyjna “Poznaj 3 sektor” obejmująca nie tylko promocję krakowskich NGOsów ale również elementy edukacyjne, pozwalające zwiększyć wiedzę mieszkańców na temat specyfiki działania III sektora i jego miejsca we współczesnym społeczeństwie.
22.10 – Bal NGO, którego celem będzie integracja środowiska  NGO i mieszkańców a także osób działających jako aktywiści społeczni „niezrzeszeni” i w grupach nieformalnych.

Projekt Święto Organizacji Pozarządowych realizowany przez Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych, Federację Małopolska Pozarządowa i Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie. Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Miasta Krakowa.

 

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.