Ostatnie dni naboru wniosków w konkursie „Odkryj e-wolontariat”

0

Każdy może tworzyć #DobryInternet – wystarczy pomysł, dzięki któremu zmieni się na lepsze kawałek rzeczywistości.

Dla społeczników, pasjonatów nowych technologii, uważnych obserwatorów rzeczywistości i aktywistów Fundacja Dobra Sieć i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności prowadzą konkurs „Odkryj e-wolontariat”. To jedyna w Polsce inicjatywa wspierająca projekty angażujące e-wolontariuszy. Organizatorzy czekają na Wasze pomysły projektów wykorzystujących sieć do rozwiązywania społecznych problemów lub tworzenia nowego, wspólnego dobra. Do wygrania granty w wysokości 10 000 zł, udział w sprofilowanych warsztatach i wsparcie ekspertów.

 

Siła Internetu

Wierzymy, że moc Internetu i jego użytkowników działających razem może przełożyć się na zmiany w społecznościach lokalnych, regionalnych, ogólnokrajowych – mówi Marzena Kacprowicz, koordynatorka konkursu. – Możliwości, jakie daje to narzędzie są nieograniczone. Możemy razem rozwiązywać problemy i zmieniać świat na lepsze.

Idea konkursu od początku związana jest z e-wolontariatem – społecznym działaniem z wykorzystaniem nowych technologii. Konkurs jako jedyny w Polsce kładzie nacisk na współpracę za pośrednictwem Internetu, na budowanie wirtualnych społeczności połączonych wspólnym celem.

Dzięki konkursowi kilka tysięcy mieszkańców okolicznych wiosek dowiedziało się, co się dzieje u nich w okolicy. Dzięki naszym e-wolontariuszom mamy wielkie zjednoczenie we wspólnym celu i wspólnym działaniu. – relacjonuje Jacek Piwowarczyk, prezes Stowarzyszenia Dolina Kacanki, laureata VII edycji konkursu za projekt Sieć Sołeckich Stron.

 

Jeśli…

  • prowadzisz projekt społeczny lub masz na niego pomysł,
  • wykorzystujesz w swoich działaniach społeczną moc Internetu lub chciałbyś to robić,
  • marzysz, by Twój projekt wypłynął na szersze wody,
  • chcesz zaangażować do współpracy użytkowników Internetu

Konkurs „Odkryj e-wolontariat” jest właśnie dla Ciebie!

 

Zgłoś swój projekt do VIII edycji „Odkryj e-wolontariat”, wygraj 10 000 zł i nawiąż współpracę  z ekspertami, którzy pomogą Ci rozwinąć pomysł. Złóż wniosek na http://konkurs.e-wolontariat.pl/zglos-projekt/ do 5 czerwca 2016 r.

Szczegółowe informacje, wniosek poglądowy oraz regulamin konkursu dostępne na stroniehttp://konkurs.e-wolontariat.pl/

Share.

About Author

Fundacja Dobra Sieć

Fundacja Dobra Sieć została założona w maju 2009 r. przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Od samego początku prowadzi dwa programy: Moje Stypendium i E-wolontariat. Fundacja działa głównie w internecie, a jej najważniejszymi celami są rozwój wiedzy o stypendiach i e-wolontariacie oraz promocja nowych technologii jako narzędzia wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowania społecznego w Polsce. Partnerami strategicznymi Fundacji Dobra Sieć są: Polsko–Amerykańska Fundacji Wolności oraz Fundacja Orange. Jako pierwsza, i jedyna, organizacja z Polski, Fundacja Dobra Sieć została członkiem Europejskiego Centrum Wolontariatu CEV (European Volunteer Centre), które zrzesza organizacje i instytucje z całej Europy aktywne na polu wolontariatu. Od 2013 r. Fundacja jest także członkiem Koalicji Cyfrowego Włączenia Generacji 50+ „Dojrz@łość w sieci”. Fundacja Dobra Sieć współpracuje również z sektorem biznesowym, koordynując program wolontariatu pracowniczego „Wolontariusze HOPE” firmy NUTRICIA Polska.

Leave A Reply