Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Ostatnie dni naboru wniosków w konkursie „Odkryj e-wolontariat”

Każdy może tworzyć #DobryInternet – wystarczy pomysł, dzięki któremu zmieni się na lepsze kawałek rzeczywistości.

Dla społeczników, pasjonatów nowych technologii, uważnych obserwatorów rzeczywistości i aktywistów Fundacja Dobra Sieć i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności prowadzą konkurs „Odkryj e-wolontariat”. To jedyna w Polsce inicjatywa wspierająca projekty angażujące e-wolontariuszy. Organizatorzy czekają na Wasze pomysły projektów wykorzystujących sieć do rozwiązywania społecznych problemów lub tworzenia nowego, wspólnego dobra. Do wygrania granty w wysokości 10 000 zł, udział w sprofilowanych warsztatach i wsparcie ekspertów.

 

Siła Internetu

Wierzymy, że moc Internetu i jego użytkowników działających razem może przełożyć się na zmiany w społecznościach lokalnych, regionalnych, ogólnokrajowych – mówi Marzena Kacprowicz, koordynatorka konkursu. – Możliwości, jakie daje to narzędzie są nieograniczone. Możemy razem rozwiązywać problemy i zmieniać świat na lepsze.

Idea konkursu od początku związana jest z e-wolontariatem – społecznym działaniem z wykorzystaniem nowych technologii. Konkurs jako jedyny w Polsce kładzie nacisk na współpracę za pośrednictwem Internetu, na budowanie wirtualnych społeczności połączonych wspólnym celem.

Dzięki konkursowi kilka tysięcy mieszkańców okolicznych wiosek dowiedziało się, co się dzieje u nich w okolicy. Dzięki naszym e-wolontariuszom mamy wielkie zjednoczenie we wspólnym celu i wspólnym działaniu. – relacjonuje Jacek Piwowarczyk, prezes Stowarzyszenia Dolina Kacanki, laureata VII edycji konkursu za projekt Sieć Sołeckich Stron.

 

Jeśli…

  • prowadzisz projekt społeczny lub masz na niego pomysł,
  • wykorzystujesz w swoich działaniach społeczną moc Internetu lub chciałbyś to robić,
  • marzysz, by Twój projekt wypłynął na szersze wody,
  • chcesz zaangażować do współpracy użytkowników Internetu

Konkurs „Odkryj e-wolontariat” jest właśnie dla Ciebie!

 

Zgłoś swój projekt do VIII edycji „Odkryj e-wolontariat”, wygraj 10 000 zł i nawiąż współpracę  z ekspertami, którzy pomogą Ci rozwinąć pomysł. Złóż wniosek na http://konkurs.e-wolontariat.pl/zglos-projekt/ do 5 czerwca 2016 r.

Szczegółowe informacje, wniosek poglądowy oraz regulamin konkursu dostępne na stroniehttp://konkurs.e-wolontariat.pl/

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.