Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Livestream dla NGO – warto robić transmisje LIVE! Na przykładzie Kręcioła.TV

Transmisje LIVE w internecie są coraz bardziej powszechne. Nie mówię już nawet o tych ogromnych jak koncert Madonny, czy relacja z wydarzeń sportowych, ale właśnie o tych mniejszych – konferencjach, wykładach, koncertach. Taka transmisja to świetna forma promocji dla Was i Waszych działań. Warto się zastanowić, czy możecie na żywo pokazać jakieś Wasze aktywności – może czas na pierwszy krok?

Jak wiecie pracuję w Fundacji WOSP i zajmuję się tam między innymi transmisjami na żywo z Przystanku Woodstock i Finału WOSP. Nie dalej jak wczoraj na kanale Kręcioła.TV zrobiliśmy LIVE z najciekawszymi piosenkami z naszego serwisu. Nie spodziewałam się jakiegoś szczególnego zainteresowania – są wakacje, pogoda jest ok, a w czwartek o 13:30 większość osób… pracuje :) Na dodatek o wydarzeniu napisaliśmy zaledwie dwie godziny wcześniej na Fb. Promocja nie porywała, ale i tak był to w zasadzie kolejny pretekst do testowania narzędzi. Zatem – poszło!

Muszę Wam powiedzieć, że trochę byłam zaskoczona – transmisję oglądało ponad 100 osób, a komentarze płynęły szerokim strumieniem. Nawiązała się w nich dyskusja i to właśnie to było największą siłą transmisji. Nie była ona zwykłym „nadawaniem klipów”, ale spotkaniem, w którym my, jako organizator braliśmy czynny udział. Na równi ze wszystkimi, rzecz jasna.

Screen Shot 2014-07-10 at 2.52.29 PM

 

 

Screen Shot 2014-07-10 at 2.52.15 PM

 

 

Dzięki transmisji nawiązaliśmy kolejną relację z ludźmi, którzy nas oglądają – to jest świetne!

To, co pokazały wyniki jest dla mnie bardzo satysfakcjonujące i już nie mogę się doczekać kolejnego czwartku, kiedy znów będziemy się spotykać.

Statystyki pokazały mi też jedną ważną rzecz – zaledwie mały procent widzów decyduje się na oglądanie w jakości HD. Trzeba nad tym popracować :)

Edit:

ważne aspekty techniczne:

– nie zaczynamy transmisji zanim wcześniej jej nie przetestujemy

musimy dysponować łączem o przepustowości minimum 5Mb (najlepiej symetryczne)

– nasz komputer musi podołać zadaniu, dlatego ważne jest, by przeprowadzić testy i sprawdzić, czy sprzęt „udźwignie” program

A na koniec jeszcze vlog na ten temat:


Zachęcam Was mocno do działań. Jak będziecie mieć jakieś pytania – śmiało piszcie. Niebawem więcej tekstów o YouTube i transmisjach.

 

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.