Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Już ponad 200 osób korzysta z TuDu!

TuDu jest na najlepszej drodze do obalenia stereotypów dotyczących niskiego poziomu zaangażowania Polaków w wolontariat. Równo dwa tygodnie od uruchomienia TuDu społeczność internetowych działaczy społecznych liczy już… 140 wolontariuszy i 60 organizacji pozarządowych!

 

TuDu_dla_wolTuDu_dla_org

 

TuDu to pierwsza w Polsce aplikacja, umożliwiająca zdalną współpracę między organizacjami pozarządowymi i wolontariuszami. Organizacje zamieszczają w TuDu zadania, a wolontariusze rozwiązują je przez Internet, dodając odpowiedzi bezpośrednio w TuDu. Co ważne, nad jednym zadaniem może pracować kilka osób, które dzielą się pomysłami i wspólnie szukają najlepszego rozwiązania.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni na TuDu pojawiło się 10 projektów społecznych, 63 zadania i 110 odpowiedzi na nie. 10 zadań już zakończyło się sukcesem. Praca wre!

– Wszystko wskazuje na to, że Polacy chętnie angażują się w wolontariat, o ile tylko jest on dobrze dopasowany do ich zainteresowań, umiejętności i możliwości czasowych. – mówi Marzena Kacprowicz z Fundacji Dobra Sieć, pomysłodawczyni TuDu. – Warto pamiętać, że niestety nie każdy potencjalny wolontariusz mimo ogromnych chęci ma szansę odwiedzania organizacji w jej siedzibie. Powody mogą być różne – praca w godzinach pracy organizacji, zajęcia na uczelni od rana do wieczora, niepełnosprawność, czy brak organizacji pozarządowej w miejscu zamieszkania. Dzięki TuDu osoby takie mogą wspierać ciekawe projekty społeczne w dowolnej porze dnia i nocy, z dowolnego miejsca na Ziemi, a organizacje zyskują możliwość skorzystania z pomocy wolontariuszy z całej Polski.

Jak dokładnie działa TuDu? Zobacz infografikę dla organizacji: http://bit.ly/1hkuGZn i dla wolontariuszy: http://bit.ly/1igBSGX

Korzystanie z TuDu jest bezpłatne. Zarejestruj się już dziś!

Strona projektu: http://tudu.org.pl

 

 

 

***

Kontakt:

Marzena Kacprowicz

Fundacja Dobra Sieć

tel. 22 825 70 22

m.kacprowicz [at] tudu.org.pl

 

O TuDu.org.pl

TuDu.org.pl to pierwsza w Polsce platforma crowdsourcingowa, umożliwiająca współpracę online pomiędzy aktywistami, organizującymi ciekawe akcje społeczne i wolontariuszami.

TuDu.org.pl została stworzona przez Fundację Dobra Sieć w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Nowe technologie lokalnie”, który realizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

TuDu_logotypy_info

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.