Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Jakie aplikacje (za darmo) wykorzystać na Facebooku?

 

Od kilku lat przy wybieraniu aplikacji na strony na Facebooku współpracuję z Fanpoint, które zapewnia nie tylko Fundacji WOŚP darmowe aplikacje, ale także wszystkim oficjalnym sztabom oferuje pakiet aplikacji, których mogą używać w swojej pracy. Fanpoint ma w swojej ofercie kilkanaście różnych aplikacji, które w kreatywny sposób można użyć w swojej komunikacji. Postanowiłam jednak przyjrzeć się jakie jeszcze aplikacje można w prosty sposób zainstalować na swojej facebookowej stronie. Poniżej znajdziecie 3 różne propozycje.

 

Jak to zrobić? Wchodzisz na https://admin.woobox.com, wybierasz opcję „get it for free”, tworzysz swoje konto podając adres mailowy i łącząc je ze stroną na FB. W https://admin.woobox.com/manage/businesses/tabs możesz dodawać swoje aplikacje i sprawdzać statystyki.

 

pandawoobox

 

  • Clickapps (pl) oferuje za darmo aplikacje do 100 unikalnych użytkowników – bez względu na to, ilu masz fanów na swojej stronie. Dla małych stron może to być dobre rozwiązanie.

click

 

 Jak to zrobić? Wchodzisz na https://clickapps.eu/pl, wybierasz interesującą Cię aplikację, klikasz wypróbuj za darmo, pojawia się okno wyboru strony na FB, po wybraniu interesującej Cię strony, pojawia się ona już z zainstalowaną aplikacją, po wejściu w aplikację znajdziesz informację, że trzeba w panelu administratorskim ją aktywować i już możesz działać. Zresztą pod każdą aplikacją znajdziecie dokładną instrukcję jak należy ją dodać.

 

 

 Jak to zrobić? Pod każdą aplikacją macie przycisk „get this app”, po zarejestrowaniu się (np za pomocą FB), masz możliwość wybrania planu, wybieramy pakiet darmowy i trafiamy do panelu zarządzania aplikacjami. W panelu znajdziecie wszystkie aplikacje, które oferuje firma, możecie nawet w nie wejść i edytować, ale opublikować będziecie mogli tylko te, które są objęte promocją.

 

Co myślicie o tych propozycjach, może korzystaliście z jakichś innych ciekawych ofert? Jeśli tak, podzielcie się nimi w komentarzach.

 

P.S O tym jak szybko na Facebooku wszystko się zmienia i jak 3 lata stanowią olbrzymi krok w czasie świadczy wpis  (Darmowe) aplikacje promocyjne na Facebooku. Sami zobaczcie, jak wiele z tych aplikacji nadal istnieje na rynku?

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.