Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
E-biblioteki, e-booki, e-archiwa i czytanie na ekranie! LABiB zaprasza na Get IT 2.0

Pamiętacie Get IT, ubiegłoroczny miesiąc poświęcony nowym technologiom w bibliotekach? Tym razem będzie jeszcze bardziej cyfrowo! Społeczność LABiB zaprasza na Get IT 2.0! Startujemy w listopadzie, a tematy przewodnie to m.in.: biblioteki i archiwa cyfrowe, e-booki, digitalizacja i książki multimedialne.

Jak włączyć do oferty bibliotek udostępnianie e-booków? Czy warto współpracować z bibliotekami cyfrowymi lub tworzyć własne? Czym są książki interaktywne, czytanie w chmurze i jak dzięki nim urozmaicić zajęcia w bibliotece? Jak atrakcyjnie prezentować w Internecie dokumenty życia społecznego, czy inne materiały archiwalne? To niektóre z pytań, na które odpowiemy podczas listopadowego Get IT 2.0.

Przed nami interesujące webinaria, spotkania z ekspertami i praktykami, a także solidna porcja sprawdzonych inspiracji na portalu labib.pl.

Ekspertami Get IT 2.0 będą min. in.:

Remigiusz Lis – Kierownik Działu Mediów Cyfrowych „Digitarium” Biblioteki Śląskiej, koordynator Śląskiej Biblioteki Cyfrowej, trener szkoleń z zakresu projektów digitalizacyjnych i bibliotek cyfrowych, autor szeregu projektów cyfryzacji, w tym „Społeczna Pracownia Digitalizacji” oraz „Śląska Internetowa Biblioteka Zbiorów Zabytkowych”.

Mariusz Gabrysiak – Kierownik Działu Automatyzacji Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, bibliotekarz, trener, współtwórca i wieloletni koordynator projektu dostępu do książek elektronicznych w bibliotekach publicznych województwa dolnośląskiego.

Małgorzata Zbroszczyk – Kierownik Działu Informacji Regionalnej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie, członek sieci LABiB. Od wielu lat współpracuje z mieszkańcami regionu nad zbieraniem i prezentowaniem archiwaliów (księgi multimedialne-autoportrety miejscowości, Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej, blog regionalny, Chrzanowskie Centrum Informacji Lokalnych, warsztaty dla dokumentalistów społeczności lokalnej).

Marta Kostecka – członek Komisji Edukacji Informacyjnej przy Stowarzyszeniu Bibliotekarzy Polskich oraz sieci LABiB. Prowadziła liczne warsztaty dla bibliotekarzy z zakresu nowych mediów i nowych technologii. Na co dzień pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie.

Zapraszamy do udziału w cyklu “webinariów czwartkowych”:

Historia lokalna w globalnej sieci – jak efektywnie zbierać archiwalia i prezentować je w Internecie, Małgorzata Zbroszczyk / Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, 5 listopada, godz. 18:00

Tworzenie i organizacja bibliotek cyfrowych, Remigiusz Lis / Biblioteka Śląska, 12 listopada, godz. 18.00

Czytanie na ekranie, Marta Kostecka / Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie, 19 listopada, godz. 18.00

E-booki w bibliotece publicznej – gdzie ich szukać, jak budować ofertę, jak udostępniać czytelnikom? Mariusz Gabrysiak / Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, 26 listopada, godz. 18.00

Szczegółowe informacje na temat webinariów oraz link do rejestracji na nie zostaną opublikowane na stronie www.labib.pl oraz www.biblioteki.org.

Get IT 2.0 to okazja do zdobycia nowych umiejętności, zadania pytań ekspertom, poznania sprawdzonych rozwiązań, ale również do dzielenia się z innymi własnymi pomysłami. Na Wasze inspiracje, pytania, dobre praktyki czekamy na www.labib.pl oraz facebook.com/platformalabib.

Dziel się wiedzą, mnóż pomysły i nie przegap kolejnego bardzo cyfrowego miesiąca tematycznego przygotowanego przez LABiB!

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.