Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Zostań certyfikowanym Asesorem i Tutorem Modelu LEVER!

Jeśli pracujesz z wolontariuszmai i uważasz, że nabywane przez nich kompetencje i doświadczenie są cenne i warto je włączać do CV, zostań Tutorem lub Asesorem projektu LEVER i pomóż wolontariuszom uzyskać międzynarodowy certyfikat potwierdzający posadane przez nich kompetencje! Fundacja Dobra Się zaprasza na szkolenie.

O projekcie

Fundacja Dobra Sieć zaprasza dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy są zainteresowani tematyką walidacji kompetencji wolontariuszy, do udziału w projekcie LEVER – międzynarodowym projekcie, realizowanym przez partnerów z Włoch, Holandii, Danii , Hiszpanii i Polski, którego celem jest pilotażowe wprowadzenie w Polsce Modelu LEVER – innowacyjnego modelu walidacji kompetencji miękkich, nabywanych przez wolontariuszy w trakcie wykonywania działań społecznych. Model składa się z pięciu etapów, po przejściu których wolontariusz otrzymuje międzynarodowy certyfikat w języku polskim i angielskim opisujący poziom posiadanych kompetencji miękkich.

Szkolenie

Uczestnicy projektu wezmą udział w dwudniowym szkoleniu dla Asesorów i Tutorów Modelu LEVER, które odbędzie się w Warszawie w dn. 23-24 sierpnia 2016 r. Uczestnicy szkolenia uzyskają certyfikaty potwierdzające ich wiedzę z zakresu pełnienia roli Tutora (osoby wspierającej wolontariusza w przejściu przez proces certyfikacji) bądź Asesora (osoby oceniającej poziom kompetencji wolontariusza). Nastepnie każdy uczestnik szkolenia wesprze w charakterze Asesora lub Tutora co najmniej 2 wolontariuszy w procesie certyfikowania kompetencji. Zachęcamy, aby jedna organizacja była reprezentowana przez dwie osoby, z których jedna będzie pełniła rolę Asesora, a druga Tutora.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają koszty zakwaterowania i wyżywienia uczestników szkolenia.

Dlaczego warto?

Zobacz szczegółowy opis i program szkolenia: PROGRAM SZKOLENIA [pobierz .PDF]

Zgłoś swój udział!

Dołącz do nas już dziś! Wypełnij deklarację uczestnictwa do 29 lipca 2016 r.: http://goo.gl/forms/uNnVSUb1Jshlshr32

REGULAMIN PROJEKTU [pobierz .PDF]

Więcej informacji na stronie: http://kompetencjewolontariuszy.pl/

 

 

Kontakt:

Fundacja Dobra Sieć

Ul. Marszałkowska 6/17

00-590 Warszawa

Tel. 22 825 70 22

Marzena Kacprowicz – koordynatorka projektu

m.kacprowicz@dobrasiec.org

Małgorzata Bajena

m.bajena@dobrasiec.org

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.