Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Usunięte tweety polityków, urzędników, miast i partii politycznych

Portal mojepanstwo.pl  to sześcioletnia tradycja gromadzenia i przetwarzania danych publicznych. Wszystko rozpoczęło się od portalu Sejmometr.pl, na którym monitorowano pracę Sejmu. Aktualnie portal jest zestawem 17 aplikacji webowych pomagających obywatelom w łatwiejszy i bardziej przystępny sposób zrozumieć działania instytucji państwowych.

Jedną z najnowszych funkcjonalności portalu jest gromadzenie w aplikacji Media usuniętych tweetów polityków, urzędników, miast oraz partii politycznch. Wystarczy w odpowiednim miejscu wybrać interesujący nas zakres danych, a po chwili pojawią się wszystkie skasowane treści.

usunięte data

 

typy kont

Jako organizacja uważamy, że aktywność osób publicznych w mediach społecznościowych stanowi informację publiczną. Każdy polityk, urzędnik, partia polityczna czy miasto, które nie chce, aby jego treści były publicznie dostępne może w opcji ustawień konta zmienić je na prywatne i dostępne tylko dla wybranego grona.

Od uruchomienia funkcjonalności 24 marca, podstronę uzyskała ponad 5 tysiecy odsłon.

wejścia miesiac

W aplikacji ponadto znajdują się inne analizy dotyczące aktywności polityków, urzędników, miast, partii politycznych, komentatorów oraz organizacji pozarządowych, które możemy śledzić i przeglądać.

media

 

Dla każdej kategorii znajdziemy najbardziej angażujące profile, informację, kto napisał najwięcej tweetów, najczęściej wzmiankowane profile oraz najczęściej używane aplikacje. Za każdym razem można wybrać oddzielny przedział czasowy, który chcemy poddać analizie.

 

baner

Projekt jest realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.