Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Szukamy programisty/programistki PHP!

Fundacja ePaństwo od 5 lat otwiera różne zasoby danych publicznych i bezpłatnie udostępnia je obywatelom, działa na rzecz przejrzystości instytucji publicznych i zaangażowania obywatelskiego. Prowadzimy największy w Polsce serwis otwartych danych http://mojepanstwo.pl, organizujemy konferencję Personal Democracy Forum, prowadzimy spory sądowe dotyczące dostępu do informacji publicznej, współpracujemy z administracją publiczną zarówno na szczeblu centralnym i lokalnym.

Współpracujemy z szeregiem organizacji zagranicznych – Code for America, Sunlight Foundation, National Democratic Institute, oraz organizacji polskiego trzeciego sektora. Prowadzimy inicjatywę promującą kodowanie społeczne Koduj dla Polski. Organizujemy hakatony oraz hacknighty.

Szukamy inteligentnych i samodzielnych osób chętnych do przyłączenia się do nas. Wierzymy, że praca w interdyscyplinarnym zespole, potencjalnie nad wieloma projektami, może zarówno przynieść wymierny zewnętrzny efekt społeczny, jak i duży wewnętrzny rozwój każdej z działających w nim osób. Zapraszamy na rozmowę do naszego biura w centrum Warszawy!

Poszukujemy obecnie programisty lub programistki PHP, która będzie przede wszystkim odpowiedzialna za rozwój serwisu otwartych danych http://mojepanstwo.pl. Mamy w planach rozbudowę serwisu o szereg nowych funkcjonalności, szereg nowych zbiorów danych oraz zgrywalizowanie i spersonalizowanie interakcji. Zatrudniona osoba będzie mogła liczyć na wsparcie dwóch innych doświadczonych programistów backend/frontend i grafika w realizowaniu przydzielonych zadań. Jeśli zechcesz możesz się skupić w pełni na rozwijaniu kodu, a jak zechcesz możesz też włączać się w inne prowadzone przez Fundację projekty, wyjazdy lokalne i zagraniczne.

Od kandydata/kandydatki oczekujemy doświadczenia w programowaniu PHP i znajomości SQL. Wykorzystujemy framework CakePHP, ale znajomość innych frameworków MVC też powinna wystarczyć. Zaletą będzie znajomość systemów rozproszonych typu Elastic Search, Hadoop oraz systemów kolejkowych. Zaletą będzie także umiejętność administrowania serwerami Linux.

Nasz obecny stack technologiczny to: MySQL/ElasticSearch/Redis/PHP+CakePHP/JQuery@Apache@Linux.

Zatrudniona osoba będzie pracować z nami w biurze w centrum Warszawy (Nowogrodzka 25) a po przeprowadzce w domu przy linii metra. Szukamy kogoś na pełen etat ale jesteśmy otwarci na różne formy i wymiar czasu współpracy. Praca zdalna nie wchodzi w grę. Oferujemy wynagrodzenie od 3 do 7 tys. na rękę zależnie od umiejętności i doświadczenia kandydata oraz formy zatrudnienia i zakresu obowiązków. Mamy stabilne i długofalowe finansowanie oraz szerokie spektrum działań dlatego możemy zaoferować dobre warunki pracy dostosowane do zainteresowań i doświadczenia kandydata.

Garść linków:

http://mojepanstwo.pl

https://github.com/epforgpl/_mojePanstwo-Portal/

http://epf.org.pl

http://forum.kodujdlapolski.pl

http://www.gdansk.pl/otwartygdansk

Code for Freedom: http://www.youtube.com/watch?v=pGV9LmyjGxQ&feature=youtu.be&list=PLa_8n5BEWSbnb_psEqqNfBwE8tbuI-KbQ

Central Open Data Hackathon: https://www.youtube.com/watch?v=XixbzqGHD48&index=6&list=PLa_8n5BEWSbkFGyRo7c5jd2VKooBtZS9-

 PDF: https://www.youtube.com/watch?v=hhsWsNFIs4Q

Ostatnie wyróżnienie New Europe 100 Challengers: http://ne100.org/leaders/jakub-gornicki-daniel-macyszyn/

 

Zainteresowaliśmy Cię? Wyślij swoje CV, przykłady własnego kodu oraz linki do zrealizowanych projektów na adres biuro@epf.org.pl.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.