Podręcznik e-wolontariatu opublikowany!

0

Podrecznik_e-wolontariatuCzym e-wolontariat różni się od wolontariatu tradycyjnego?

W jaki sposób nowe technologie mogą pomóc
w realizacji ważnych społecznie działań?

Jak efektywnie współpracować ze społecznościami internetowymi?

Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie
w pierwszym w Polsce „Podręczniku e-wolontariatu”!

 

„Podręcznik e-wolontariatu” to praktyczny przewodnik, który w prosty sposób objaśnia tajniki współpracy z wolontariuszami wykonującymi zadania zdalnie, za pośrednictwem Internetu. Taki sposób współpracy przyda się szczególnie tym organizacjom, które nie mają możliwości przyjęcia do siebie tradycyjnych wolontariuszy lub tych, które pragną rozszerzyć zasięg swoich działań. Istnieje mnóstwo aktywności, które mogą być wykonywane za pośrednictwem sieci: od tłumaczenia dokumentów, przez tworzenie multimediów, po prowadzenie kampanii społecznych w mediach społecznościowych. Warto wykorzystać możliwości stwarzane przez Sieć! Dzięki „Podręcznikowi” przekonacie się, że nie musi to być trudne. Wręcz przeciwnie – może znacznie ułatwić zarówno codzienną pracę organizacji, jak i pracę przy konkretnym projekcie społecznym.

Podręcznik został podzielony na 5 części:

  • E-WOLONTARIUSZE W TWOJEJ ORGANIZACJI W jakich codziennych zadaniach e-wolontariusze mogą wesprzeć organizację pozarządową? Jak ich do tego zachęcić? Jakich narzędzi używać w komunikacji z nimi?
  • TWÓJ PROJEKT E-WOLONTARIACKI Na co zwrócić uwagę, podczas tworzenia projektu e-wolontarackiego, np. e-learningu, lub platformy samopomocowej?
  • E-WOLONTARIAT PRACOWNICZY. W jaki sposób pracownicy mogą włączyć się w e-wolontariat?
  • BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE. Jak odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo współpracy on-line?
  • PRZYDATNE NARZĘDZIA. Spis programów, aplikacji i narzędzi przydatnych we współpracy z e-wolontariuszami.

„Podręcznik e-wolontariatu” dostępny jest w wersji elektronicznej (.pdf, EPUB, MOBI). Można go pobrać bezpłatnie ze strony: www.e-wolontariat.pl.

Publikacja powstała w ramach projektu „Handbook on e-volunteering”, sfinansowanego w ramach Programu „Przemiany w Regionie” – RITA. Jest efektem wspólnej pracy Fundacji Dobra Sieć oraz partnerskich organizacji z Ukrainy: GURT Resource Centre, „Dobra Volya” Volunteering Сenter, Ukraine Social Community oraz Kherson Regional Charitable Foundation Union.

Życzymy owocnej lektury!

 

 

W razie pytań/ sugestii zapraszamy do kontaktu:

Marzena Kacprowicz

Fundacja Dobra Sieć

m.kacprowicz@e-wolontariat.pl

tel. 22 825 70 22

 

Możemy zorganizować dla Was szkolenie z e-wolontariatu!

Share.

About Author

Fundacja Dobra Sieć

Fundacja Dobra Sieć została założona w maju 2009 r. przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Od samego początku prowadzi dwa programy: Moje Stypendium i E-wolontariat. Fundacja działa głównie w internecie, a jej najważniejszymi celami są rozwój wiedzy o stypendiach i e-wolontariacie oraz promocja nowych technologii jako narzędzia wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowania społecznego w Polsce. Partnerami strategicznymi Fundacji Dobra Sieć są: Polsko–Amerykańska Fundacji Wolności oraz Fundacja Orange. Jako pierwsza, i jedyna, organizacja z Polski, Fundacja Dobra Sieć została członkiem Europejskiego Centrum Wolontariatu CEV (European Volunteer Centre), które zrzesza organizacje i instytucje z całej Europy aktywne na polu wolontariatu. Od 2013 r. Fundacja jest także członkiem Koalicji Cyfrowego Włączenia Generacji 50+ „Dojrz@łość w sieci”. Fundacja Dobra Sieć współpracuje również z sektorem biznesowym, koordynując program wolontariatu pracowniczego „Wolontariusze HOPE” firmy NUTRICIA Polska.

Leave A Reply