Piszesz? Napisz scenariusz! Bezpłatne warsztaty organizuje Fundacja Przestrzeń Filmowa

0
Fundacja Przestrzeń Filmowa – organizator 6. edycji 48HFP Warszawa – zaprasza do udziału w dwudniowych, bezpłatnych warsztatach scenariopisarskich z Mariuszem Kuczewskim – reżyserem, scenarzystą.
Zajęcia odbędą się 10-11 września w Narodowym Instytucie Audiowizualnym w Warszawie.
W tym roku z myślą o wszystkich, którzy chcą rozwijać się filmowo i pisarsko, a także podejmą wyzwanie i zrobią film w 48 godzin, warsztaty, które organizujemy przed każdą edycją podzieliliśmy na dwa bloki:
  • pierwszy dzień (godz. 11.00-16.30) – wykład otwarty dla wszystkich, którzy zgłoszą się do organizatora konkursu
  • drugi dzień (godz. 12.00-16.30) zajęcia praktyczne skierowane do zarejestrowanych uczestników warszawskiej edycji 48HFP.
Mariusz Kuczewski twórca scenariusza do filmu „Listy do M. 2” – komedii, którą w kinach obejrzało blisko trzy miliony widzów. Absolwent filozofii i reżyserii. Współpracował z największymi producentami, oraz stacjami telewizyjnymi w Polsce. Członek koła scenarzystów Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Jest autorem seriali telewizyjnych m.in.: „Aż po sufit”, „Piąty stadion”, „Dwoje we troje”. Jako reżyser, zrealizował kilka filmów krótkometrażowych, pełnometrażowy horror: „Silent Lake”, oraz liczne spoty i filmy reklamowe. Obecnie pracuje nad czterema serialami telewizyjnymi, oraz dwoma filmami pełnometrażowymi.
Podczas pierwszego dnia, czyli w sobotę uczestnicy zajęć poznają tajniki sztuki pisania scenariuszy. W niedzielę natomiast, prowadzący skupi się na praktyce. W tym dniu spotka się już tylko z uczestnikami najbliższej edycji 48HFP, aby wprowadzić ich w kanony pisania pod presją czasu. Mamy nadzieję, że zajęcia zachęcą i zmotywują wszystkich do udziału w konkursie, ułatwią pracę w szalony weekend z 48HFP, który odbędzie się już 23-25.09 (www.48hourfilm.com/warsaw).
Jak zapisać się na warsztaty?
Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres: kontakt@przestrzenfilmowa.org w temat maila wpisując: „warsztat D1”, a w treści: Imię, nazwisko, nr telefonu oraz oświadczenie: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych, promocyjnych, handlowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).
Liczba miejsc ograniczona!
Jedna osoba może przesłać tylko jedno zgłoszenie, w swoim imieniu.
PROJEKT WSPÓŁFINANSUJE M.ST. WARSZAWA ORAZ POLSKI INSTYTUT SZTUKI FILMOWEJ
Dobra Strona Internetu jest patronem wydarzenia.
Share.

About Author

Karolina Rojek

Pracuję w Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, gdzie zajmuję się działaniami wideo (produkcja, vlog Jurka Owsiaka, promocja) i transmisjami live (Finał WOŚP, Przystanek Woodstock, konferencje prasowe). W SiemaShopie - internetowym sklepie Fundacji - kieruję e-marketingiem. Od 2007 r. związana z działaniami internetowymi WOŚP. Wraz zespołem laureatka PRotona 2014 w kategorii „Osoba/zespół ds. komunikacji w organizacji pozarządowej/fundacji”.

Leave A Reply