Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Kara Boska ruszyła w dobrą drogę dla dzieciaków

Kara Boska to Karina. Prowadzi blog o podróżach i podróżowaniu – tych dosłownym i tych w głąb siebie. Kara postanowiła odbyć podróż, która będzie ważna dla niej osobiście, ale która stanie się ważna dla innych – tym sposobem możecie śledzić jej wędrówkę z Jastrzębia Zdroju do Wrocławia. Dobra trasa, prawda? Jeśli chcecie, możecie wykupić sobie jej kawałek i zamienić złotówki na kilometry, a kilometry na lekarstwa.

Ja dostałam taki fragment:

Screen Shot 2014-04-03 at 16.26.57

Na zdjęciu jest moja szkoła podstawowa :)

Kara do akcji wykorzystała serwis siepomaga.pl, który umożliwia każdemu przeprowadzenie internetowej zbiórki pieniędzy. Więcej o tym jakie są zasady i jak zbierać przeczytacie tu. Tymczasem – zbiórka Kariny ma się świetnie i już pierwszego dnia wędrówki blogerka – podróżniczka przekroczyła zakładaną kwotę 1 000 zł. Cała kasa zostanie przeznaczona na Fundację NA RATUNEK dzieciom z chorobą nowotworową.

Mamy nadzieję, że już po wędrówce, uda nam się porozmawiać z Kariną i opowiedzieć Wam więcej o jej wyprawie. Warto ją śledzić, bo jest w niej dużo słońca i dobrych emocji.

Kara Boska o projekcie:

Ta historia ma start, rozwinięcie i metę, ale wszystko po kolei. Najpierw o celu, bo warto o nim powiedzieć zanim zdecydujesz się wyruszyć ze mną w drogę. Idę w świecką pielgrzymkę do Wrocławia, a swoją drogę odsprzedam i wymienię na lekarstwa dla podopiecznych fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Gdyby to było ogłoszenie w gazecie sformułowałabym je tak: AAAA Wymienię kilometry na lekarstwa. Po co idę do Wrocławia? Chcę iść prosto przed siebie, myśleć o swoim życiu, a mówić o życiu tych, którzy mają pod górkę.

FALSTART

Jeszcze parę miesięcy temu byłam przekonana, że wszystko na tej planecie zależy ode mnie, a to jak wygląda moje życie jest efektem tego, jak je zaplanuje. Wydawało mi się, że jeśli będę punkt po punkcie realizować swój projekt, to na pewno dotrę do celu. Myślałam o tym, jak ludzie, których cenię zapracowali na swój sukces. Porównywałam się z tymi, którym się powiodło i zastanawiałam się, co zrobić, aby tam dojść. W zależności od dnia myślałam o nich z zazdrością lub podziwem.

START

I przyszedł taki dzień, jak to w każdej historyjce bywa, że zostałam wysłana na inną planetę, a dokładnie do czarnej dziury. Kiedy z niej wróciłam (a może dalej tam jeszcze jestem?) wszystko w mojej głowie się wyzerowało. Zaczęłam myśleć prościej i porównywać się do tych, dla których sukcesem jest przeżycie kolejnego dnia. Skąd oni się tu wszyscy wzięli? Czemu wcześniej ich nie zauważałam? Miałam trochę więcej czasu, aby się nad tym wszystkim zastanowić, bo jak się domyślasz, w czarnej dziurze nie ma za dużo rozrywek.

Pomyślałam sobie, że oprócz współczucia mam dla nich tylko parę lajków na Facebooku. Hasło „chore dzieci” stało się dla mnie tak przezroczyste, że mogłam przez nie oglądać seriale. Wrzucone gdzieś między kotki było tylko kolejnym obrazkiem w internecie. Tłumaczyłam sobie, że jak będę kiedyś bogata, to oddam im część pieniędzy. Że sławne osoby mogą organizować zbiórki, bo im łatwiej uzbierać pieniądze.

Powiedzmy, że ROZWINIĘCIE

Postanowiłam udać się w świecką pielgrzymkę do Wrocławia. Będę szła z Jastrzębia Zdroju do Wrocławia przez Rybnik, Kędzierzyn, Krapkowice, Opole, Brzeg i Oławę. Wierzę, że bycie w drodze zmienia nas, leczy i wzbogaca. Drogę, którą zdobędę w tym czasie będę odsprzedawać od razu. Wystarczy, że wpłacisz datek na konto fundacji, a jej kawałek należy do Ciebie na zawsze. Po wpłacie ukaże Ci się mój numer telefonu, na który możesz zadzwonić lub napisać, a ja powiem Ci, gdzie jestem i który kawałek drogi trafił w Twoje posiadanie. Na Twoje życzenie oznaczę dane miejsce kredą, kwiatkiem lub zrobię zdjęcie. Idzie wiosna – kup dziewczynie kawałek drogi, a będzie Twoja aż do zimy! Mam do rozdanie 200 km, więc dla wszystkich starczy miejsca.

META

Ta część zależy ode mnie, ale także od Ciebie. Nie wiem, czy uda mi się dotrzeć do celu. A Ty? Czy zechcesz wymienić moje skromne kawałki asfaltu na polską walutę. Obliczyłam, że powinnam tam dojść w tydzień, ale dla bezpieczeństwa ustawiłam akcję na dwa tygodnie.

Całą trasę będę relacjonować tutaj. Odsyłam do fanpage’a oraz strony Fundacji „Na Ratunek” – tam możecie zapoznać się z ich działalnością.

Będę wdzięczna za podanie informacji dalej! Mam bardzo zróżnicowaną ofertę, a lekarstwa są niesprawiedliwie drogie.

Kara – jesteśmy z Tobą i kibicujemy! No i witamy po Dobrej Stronie Internetu :)

 

 

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.