Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Jak przełączyć konto osobiste na stronę na Facebooku?

Cieszymy się, że coraz więcej organizacji pozarządowych jest aktywnych na Facebooku. Jest to kolejne miejsce w internecie, w którym możecie zareklamować prowadzone akcje, ogłosić nabory na wolontariuszy, zintegrować społeczność wokół Waszej organizacji i puszczać w świat wiadomości o tym, co się u Was dzieje.

Jednak, aby wszystko zadziałało, należy się trzymać kilku zasad. Jedną z najważniejszych jest to, aby Wasza organizacja posiadała na Facebooku oficjalną stronę, a nie konto osobiste.

 

Jaka jest różnica między stroną, a kontem osobistym na Facebooku?

Przede wszystkim regulamin Facebooka nie zezwala na korzystanie z konta osobistego w celu reprezentowania czegokolwiek innego niż własnej osoby (np. Waszej organizacji) oraz w celach komercyjnych. Jeśli używacie konta osobistego do reprezentowania czegoś innego niż własna osoba, grozi Wam trwała utrata dostępu do konta. Wyjściem z sytuacji jest właśnie przekształcenie konta w stronę.

Tylko strony na Facebooku są wyposażone w wyjątkowe narzędzia dla firm i organizacji, pozwalają na np. uruchamianie konkursów i dodatkowych funkcjonalności w zakładce oraz mają możliwość spięcia ze stroną Waszej organizacji.

 

Jak przekształcić konto osobiste w stronę na Facebooku?

Jest to bardzo proste, wystarczy kilka kliknięć.

1. Przechodzicie do strony Przekształcenie profilu w stronę.

2. Wybieracie kategorię strony oraz bardziej precyzyjną kategorię z rozwijanego menu. Wprowadzacie wymagane informacje.

3. Klikacie w opcję „Rozpocznij” i postępujecie zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Podczas przekształcania konta osobistego w stronę na Facebooku Wasi znajomi zostaną zamienieni na fanów, którzy lubią Waszą nową stronę. Nazwa użytkownika konta osobistego stanie się nazwą użytkownika strony, a imię i nazwisko powiązane z kontem osobistym – stanie się nazwą nowej strony. Jeżeli chcecie, aby Wasza strona miała inną nazwę – rozważcie utworzenie nowej strony.

 

Ważne! Pamiętajcie o tym, że cała reszta danych, takich jak np. zawartość tablicy i zdjęcia zostaną utracone, więc warto wcześniej pobrać wszystkie informacje, jeśli chcecie je zachować. Przed rozpoczęciem przekształcania konta – koniecznie pobierzcie swoje informacje.

Pełną instrukcję o tym, jak przełączyć konto osobiste na stronę znajdziecie tutaj.

 

Co dalej po przekształceniu strony?

Po przekształceniu konta osobistego w stronę możecie przypisywać funkcje związane z zarządzaniem stroną. Możecie przypisać komuś role na stronie – np. administratora, moderatora lub redaktora. O tym , jak to zrobić przeczytacie tutaj.

Możecie także dodać pobrane informacje (np. albumy ze zdjęciami, dane osobowe), które nie zostały przeniesione na Waszą stronę podczas przekształcania.

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat korzystania ze strony, odwiedźcie sekcję Pierwsze kroki w Centrum pomocy.

 

W artykule wykorzystano zdjęcie ze strony www.flickr.com.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.