Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
DSI na Przystanku Woodstock – zapraszamy na nasze warsztaty!

Zapraszamy Was do naszego namiotu na Akademii Sztuk Przepięknych. Znajdziecie nas z łatwością, bo jesteśmy na samym początku długiej linii warsztatowych propozycji, a nasz namiot nazywa się Kręcioła.TV / Dobra Strona Internetu. Będziemy rozmawiać o sprawach mocno związanych z siecią i zapraszamy gorąco wszystkich, którzy blogują, chcą zacząć blogować, vlogują, chcą zacząć vlogować i generalnie interesują się tematami z zakresu social media. Nie zabraknie też wiedzy o filmach i o tym jak je kręcić.

KRECIOLA_Baner 10m x 50cm - podglad

Harmonogram namiotu przedstawia się następująco:

UZUPEŁNIAMY na bieżąco!

środa, 30.07.2014 r.

10:00 – 11:00 – warsztaty dredowe

11:00 – 12:30 – PANOPTYKON „Narzędzia potrzebne do zachowania prywatności w sieci”

13:00 – 14:00 – „Warsztaty z wolnego oprogramowania, warsztaty z podstaw programowania i arduino” 

14:30 – 16:00 – [damy znać :P]

17:00 – 18:00 – warsztaty dredowe

 

czwartek, 31.07.2014 r.

10:00 – 11:00 – warsztaty dredowe

11:00 – 12:00 – Adrian Kwiatkowski „Jak pisać blog – porady dla wszystkich, którzy chcą zacząć lub są na początku drogi”

12:30 – 13:30 – Edwin Zasada „Jak zrobić blog – od czego zacząć – narzędzia” zobacz na Facebooku

14:00 – 15:00 – Tomasz Soliński, Weź to nakręć „Nakręćmy Woodstock” zobacz na Facebooku

17:00 – 18:00 – warsztaty dredowe

 

piątek, 1.08.2014 r. 

10:00 – 11:00 – warsztaty dredowe

11:00 – 12:30 – Szymon Lisowski, Socjomania „Media społecznościowe i muzyka – sposoby na promocję artystów w social media.” zobacz na Facebooku

13:00 – 15:00 – #woodstockTweetUp 

14:00 – 15:00 – Tomasz Soliński, Weź to nakręć „Nakręćmy Woodstock” zobacz na Facebooku

17:00 – 18:00 – warsztaty dredowe

 

sobota, 2.08.2014 r.

10:00 – 11:00 – warsztaty dredowe

11:00 – 12:00 – Ewa Salamon i Ilona Patro Social media a relacje. Jak znajomi z internetu mogą nam pomóc w realizacji marzeń i projektów zobacz na Facebooku 

12:00 – 13:00 – Emilia Olejnik, Robert Majer (Pandalajka) „Pandalajka – startup dla NGO” zobacz na Facebooku

13:00 – 14:00 – Lukasz Gołacki, Włóczykij „Znalezienie siebie na drodze” zobacz na Facebooku

14:00 – 15:00 – Maciek „Mediafun” Budzich, „Internety, aplikacje, algorytmy – kto kogo kontroluje i jaka będzie przyszłość informacji?” zobacz na Facebooku

17:00 – 18:00 – warsztaty dredowe

 

A teraz czas poznać naszych gości:

 

Tomasz Soliński

Wydarzenie Fb

tomasz sol fotoReżyser, animator kultury, video coach. Założyciel ruchu na rzecz tworzenia filmów WEŻ TO NAKRĘĆ,  Absolwent Łódzkiej Filmówki na wydziale Organizacji produkcji. Reżyser i producent krótkich form filmowych niezależnych i komercyjnych. Obecnie działa jako video coach, wspiera instytucje w ramach komunikacji za pomocą materiałów video i sposobów ich wykorzystania.

Warsztat “Wiem co kręcę!”

Efektem warsztatów ma być świadome tworzenie materiału filmowego. Pierwszego dnia godzinę poświęcimy na ćwiczenia i przykłady, a drugiego analizę i konstruktywną krytykę materiałów nakręconych przez uczestników na festiwalu. Mam nadzieję, że warsztaty przerodzą się we wspólne działanie filmowe na Woodstocku :)

Maciek „Mediafun” Budzich

Wydarzenie Fb

maciej budzich mediafunInternety, aplikacje, algorytmy – kto kogo kontroluje i jaka będzie przyszłość informacji?

O trendach i sposobach, które ułatwiają nam proces przetwarzania informacji –  aby nie być tylko biernym konsumentem treści, ale również je odpowiednio wybierać, segregować przechowywać i wykorzystywać w promocji swojej osoby, marki czy idei.

Maciek „Mediafun” Budzich – autor bloga o mediach, marketingu i internecie – mediafun.pl. Pasjonat, obserwator i komentator nowych mediów, niestandardowych działań reklamowych i wszystkiego co jest związane z nowymi technologiami i ich zastosowaniem w budowaniu marki, wizerunku, promocji firmy i przedsiębiorczością. Nadal nie wie czy reklama kłamie.

Adrian Kwiatkowski

Zdjęcie_BlogoweW blogosferze na poważnie istnieje od stycznia 2013 i od tamtej pory zdobywam ją skutecznym szturmem. Odkąd pamiętam zajmowałem się podbojem sieci, teraz nadszedł czas abym podzielił się moją wiedzą z innymi. Szkolenie zatytułowane „Jak pisać blog – porady dla wszystkich” jest skierowane dla osób,   które chcą zacząć pisać bloga lub są na początku swojej blogowej drogi. Osoby ciekawe tego jak wygląda blogowanie od kuchni również powinny wpaść. Powiem o podstawach poruszania się w social mediach, o tym od czego powinniśmy zacząć chcąc prowadzić własnego bloga. Porozmawiamy również o kosztach i odpowiem na pytanie czy można blogować za darmo. Podczas warsztatu mam zamiar przekazać wam wiedzę, która pozwoliła osiągnąć ponad 14 tyś czytelników miesięcznie w zaledwie pół roku. Oczywiście będzie też o tym jak te liczby systematycznie zwiększać i na co zwracać uwagę by nie wpaść na minę.

 Szymon Lisowski, Socjomania

wydarzenie FB

SzLisowskiCzy muzyka i media społecznościowe idą ze sobą w parze? Podczas warsztatów o dobrych praktykach działania artystów, muzyków i zespołów w social media oraz ciekawych narzędziach opowie Szymon Lisowski z Socjomanii, firmy szkoleniowo-konsultingowej, której misją jest przekazywanie wiedzy o nowych mediach i pomoc w zastosowaniu jej w praktyce. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się też, które kanały i ich poszczególne funkcje najlepiej sprawdzą się w promocji muzycznych dokonań i eventów, a także poznają branżowe case studies. Szymon na co dzień doradza firmom z zakresu strategii działania w mediach społecznościowych, reklamy internetowej i pomaga zrozumieć mechanikę serwisów społecznościowych. Specjalizuje się w reklamie na Facebooku i zarządzaniu społecznościami w SM.

 Edwin Zasada 

Wydarzenie Fb

SONY DSCBloger, autor blogów zabijgrubasa.pl oraz edwin-zasada.pl. Zawodowo związany ze światem reklamy internetowej. Prywatnie miłośnik mediów społecznościowych i dobrego klimatu w powietrzu. W tym roku podczas swojego wykładu na Akademii Sztuk Przepięknych opowie, jak rozpocząć swoją przygodę z blogowaniem. Czyli co trzeba wiedzieć, o czym pamiętać, na co zwracać uwagę i o co dbać, aby wyszło z tego coś fajnego. Wszystko po to, aby robiąc to co się lubi, czerpać jeszcze więcej przyjemności.

 

 

Michał Czyżewski

mc_notsquare

Haker, popularyzator Wolnego Oprogramowania, prywatności i anonimowości w Sieci. Ekspert Fundacji Panoptykon, członek Warszawskiego Hackerspejsa oraz wolontariusz Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania.

Opis warsztatu: Prywatność a nasze zachowania i śledzenie w sieci. Podczas spotkania zastanowimy się czy/dlaczego prywatność jest warta ochrony oraz poznamy narzędzia i zasady, które taką ochronę ułatwiają. Odpowiemy na pytania jak zachować higienę informacyjną i kontrolę nad tym, co wiedzą o nas inni oraz jakie konsekwencje może mieć powszechność profilowania np. poprzez reklamy i serwisy społecznościowe.

Emilia Olejnik

Wydarzenie Fb

Emilia_Olejnik

Od wielu lat związana z sektorem pozarządowym. Pracowała w Stowarzyszeniu Bank Drugiej Ręki i Fundacji TechSoup, wolontariuszka Fundacji Odyseja Umysłu. Prowadziła warsztaty dedykowane organizacjom pozarządowym z wykorzystywania narzędzi online w swojej pracy oraz z kreatywnego myślenia. Współorganizowała z Microsoft konferencje NGO Day. Zajmowała się na co dzień programem dotacji na oprogramowanie w Technologie.org.pl i starała się przybliżać świat nowych technologii organizacjom pozarządowym w całej Polsce. Obecnie w Fundacji Aktywizacja zajmuje się współpracą z e-Centrami na wsiach i w małych miastach w ramach ogólnopolskiego projektu „Wsparcie środowiska osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich i małomiasteczkowych”.

PandaLajka to darmowe narzędzie pomagające organizacjom pozarządowym lepiej działać w mediach społecznościowych – tworzyć strategię, znajdywać ciekawy content, sieciować się czy monitorować Internet. W listopadzie zeszłego roku na stworzenie tej platformy dostaliśmy grant…. no i zaczęła się przygoda. W czasie naszych zajęć opowiemy Wam jak tworzyliśmy startup, jakie radości nas spotykały po drodze, a także ile razy trzeba było wziąć się w garść i pokonać pojawiające się przeszkody. Zapraszamy Was na opowieść o robieniu startupu i o tym czym jest PandaLajka.

Robert Majer

Wydarzenie Fb

majer

Doświadczenie zdobył pracując m.in. w Onet.pl oraz zarządzając zespołem ds. wsparcia technicznego Wydziału Nowych Technologii Zarządu Związku Harcerstwa Polskiego. Od 2010 roku przedsiębiorca i właściciel Kropli Wyobraźni, zajmującej się doradztwem internetowym. Pasjonat nowych technologii, społecznik zaangażowany w pomoc techniczną dla organizacji pozarządowych. Pomysłodawca i organizator pierwszego w Częstochowie projektu o tematyce: internetu, marketingu, programowania pod nazwą ALEJE.IT.

PandaLajka to darmowe narzędzie pomagające organizacjom pozarządowym lepiej działać w mediach społecznościowych – tworzyć strategię, znajdywać ciekawy content, sieciować się czy monitorować Internet. W listopadzie zeszłego roku na stworzenie tej platformy dostaliśmy grant…. no i zaczęła się przygoda. W czasie naszych zajęć opowiemy Wam jak tworzyliśmy startup, jakie radości nas spotykały po drodze, a także ile razy trzeba było wziąć się w garść i pokonać pojawiające się przeszkody. Zapraszamy Was na opowieść o robieniu startupu i o tym czym jest PandaLajka.

Łukasz Gołacki – Włóczykij

Wydarzenie Fb

10431172_843094059041821_2067456335122310642_o

Gentleman fortuny znajdujący przygody wszędzie dookoła. Uśmiechający się do ludzi na ulicy hipis. Fan serii Assassin’s Creed. Pirat planującym zbudowanie swej łajby. Początkujący muzyk. Miłośnik jasnej strony marketingu. Wędrowiec przemierzający najróżniejsze krainy. Marzyciel, który z uporem podąża za marzeniami. Człowiek przechodzący na czerwonym świetle, jeśli droga jest wolna.

Ewa Salamon

Wydarzenie FB

EwaSalamonMa FOMO i nomofobię. Kocha kolory i morze. Lubi ludzi. Łączy kropki. Ma swój hashtag – #calaja.

Pracuje w HASH|FM – platformie badającej siłę digital influencerów. Wcześniej wspierała marki, agencje i media w relacjach z internetowymi liderami opinii. Tworzyła cztery edycje Blog Forum Gdańsk – największej ogólnopolskiej konferencji skierowanej do gwiazd internetu. Przez cztery lata pracowała w samorządzie terytorialnym. Od wielu lat pomaga NGOsom w promocji ich działań, również w internecie.

 

Ilona Patro 

Uwielbia wspierać ludzi z pasją, dlatego kilka lat temu zaczęła animować i integrować polską blogosferę poprzez spotkania, warsztaty. Od ponad pięciu lat realizuje działania marketingowe z internetowymi liderami opinii, najpierw w agencjach reklamowych, obecnie we własnej firmiedozomedia.pl Ceni wolność, wypoczywa w drodze, uwielbia rozmowy z ludźmi, kawiarnie i słońce. W tym miesiącu rozpoczęła projekt „Travel around the world“, w którym jeździ po świecie poznając blogerów, inspirujących ludzi, miejsca, lokalną kuchnię. Opisuje to na blogu ilonapatro.com

 

 

banner_Nolmys6W

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.