Ruszyła rekrutacja na Sektor 3.0!
To już szósta edycja konferencji „Sektor 3.0”, będącej elementem programu „Nowe Technologie Lokalnie” – przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego – służącego promocji wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych przez organizacje pozarządowe, w szczególności na poziomie lokalnym.
Co roku w spotkaniu biorą udział pracownicy organizacji pozarządowych z całej Polski, przedstawiciele biznesu, administracji publicznej, a także świata nauki. Dotychczasowe edycje wydarzenia zgromadziły już ponad 1500 uczestników.
Hasłem przewodnim imprezy w tym roku jest „HumanTech”. Uczestnicy skupią się na człowieku działającym aktywnie w organizacjach non-profit. Dowiedzą się, na ile nowe technologie mogą mu ułatwić codzienne życie, pracę czy pomóc w indywidualnym rozwoju.
Radosław Jasiński, Dyrektor Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności:
– Co roku „Sektor 3.0” ma inne hasło. W poprzednich latach były to m.in. innowacyjność mobilność i cyfrowość. W tej edycji zamierzamy podkreślić ludzki wymiar technologii. Osoby pracujące w trzecim sektorze często muszą łączyć wiele ról jednocześnie. Chcemy pokazać, że dzięki nowym technologiom mogą osiągać z pozoru nieosiągalne cele. Także jeśli działają lokalnie lub w pojedynkę.
Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak opowiadać ciekawie swoją historię w Internecie, efektownie się prezentować, radzić sobie z kryzysem, tworzyć transmisję na żywo online a także jak zarabiać na prowadzeniu bloga. Będą mogli się także przekonać do czego można wykorzystać robota czy technologie wearables.
Wszystkie tematy będą prezentowane przez uznanych ekspertów, w tym gości zagranicznych, w oparciu o najnowsze światowe trendy. Część inauguracyjną rozpocznie m.in. Michał Boni, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Minister Cyfryzacji w latach 2011 -2013. Wydarzenie uświetnią także m.in. Karl Schroeder – jeden z najpopularniejszych pisarzy science-fiction w Kanadzie, specjalista w badaniu wpływu nauki i technologii na społeczeństwo oraz George Hedon – twórca największego w Australii festiwalu kreatywności Pause Fest, specjalizujący się w łączeniu potrzeb, kreatywnych pomysłów oraz technologii.
Nie zabraknie także gwiazd mediów, takich jak Jarosław Kuźniar, który opowie uczestnikom jak radzić sobie z „hejtem”, czy Szymon Majewski, który doradzi, jak budować swój wizerunek w Internecie.
Łącznie w trakcie wydarzenia wystąpi ponad 60 prelegentów, w tym goście z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii, Rumunii, Holandii. Oferta tegorocznego „Sektora 3.0” to także 18 seminariów, prezentacje na 25 stoiskach wystawowych oraz specjalne pokazy technologiczne.
Dawid Szarański, Dyrektor Programu, organizator Sektora 3.0:
– Kolejne edycje imprezy cieszą się coraz większą popularnością. W tym roku odwiedzą nas goście z trzech kontynentów. W strefie targowej swoje rozwiązania i dobre praktyki pokaże ponad 25 firm i instytucji, zaś w całej Warszawie odbędzie się 16 specjalistycznych warsztatów. To tylko pokazuje, jak szybko i chętnie profesjonalizuje się polski trzeci sektor.
Konferencja będzie również okazją do wręczenia nagrody Nowe Technologie Lokalnie „Sektor 3.0”, o wartości 40 tysięcy złotych, ufundowanej przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Otrzyma ją organizacja pozarządowa, która w sposób innowacyjny wykorzystuje nowe technologie w swojej działalności lub ma szczególne osiągnięcia dotyczące prowadzenia działań promocyjnych, badawczych czy edukacyjnych związanych z technologiami w trzecim sektorze.
Drugiego dnia uczestnicy wezmą udział w 16 specjalistycznych warsztatach odbywających się w siedzibach instytucji, organizacji i firm wspierających to wydarzenie. Tematy spotkań to m.in. „Siła obrazu”, „Twoje bezpieczeństwo w sieci”, „Crowdfunding – jak to robić?”.
Partnerem głównym wydarzenia jest firma Intel, a technologicznymi są firmy Orange i Microsoft. Partnerem wspierającym jest firma Uber. Patronem konferencji jest Ministerstwo Cyfryzacji. Wydarzenie wpisuje się w cele Szerokiego Porozumienia na rzecz Rozwoju Umiejętności Cyfrowych. Konferencję wspiera także Centrum Nauki Kopernik.
(informacja prasowa)