Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych

Czas na kolejną osobę, która odważyła się odpowiedzieć na kilka naszych pytań w ramach cyklu – Tworzą Internet.

Emilia Olejnik-Malinowska od wielu lat związana jest z sektorem pozarządowym. Pracowała w Stowarzyszeniu Bank Drugiej Ręki i Fundacji TechSoup, wolontariuszka Fundacji Odyseja Umysłu. Prowadziła warsztaty dedykowane organizacjom pozarządowym z wykorzystywania narzędzi online w swojej pracy oraz z kreatywnego myślenia. Od współorganizowała z Microsoft konferencje NGO Day. Zajmowała się na co dzień programem dotacji na oprogramowanieTechnologie.org.pl i starała się przybliżać świat nowych technologii organizacjom pozarządowym w całej Polsce. Obecnie w Fundacji Aktywizacja zajmuje się współpracą z e-Centrami na wsiach i w małych miastach w ramach ogólnopolskiego projektu „Wsparcie środowiska osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich i małomiasteczkowych”. Jej pasją są nowe technologie i zjawisko społeczności online. Każdą wolną chwilę stara się spędzać w górach, totalnie offline.

 

 

Moja organizacja zajmuje się…
Fundacja Aktywizacja jest organizacją pozarządową zajmującą się aktywizacją i edukacją osób niepełnosprawnych z naciskiem na wykorzystanie technologii komunikacyjno-informatycznych. Ma status Organizacji Pożytku Publicznego. Pomaga osobom ze wszystkimi rodzajami i stopniami niepełnosprawności, niezależnie od ich profilu zawodowego, a z jej wsparcia korzysta wiele osób z całej Polski. W Fundacji pracuję przy projekcie Wsparcie środowiska osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich i małomiasteczkowych”, gdzie  zajmuję się współorganizowaniem integracyjnych warsztatów aktywizacji społeczno-zawodowej, rekrutacją e-Centrów czyli placówek na wsiach, gdzie docelowo projekt jest realizowany, prowadzę fundacyjnego Facebooka.  Poza pracą współtworzę PandaLajka.

Ulubiony projekt internetowy, który prowadziłam…
Przyznam szczerze, że ciężko mi się zdecydować między www.pandalajka.pl a www.technologie.org.pl.

Największe problemy w robieniu internetów non profit sprawia mi…
Brak zasobów: finansowych, ludzkich, czasowych. Wciąż przekonuje innych i siebie samą, że można zrobić wiele za darmo, albo za symboliczną złotówkę. Innowacje wiążą się z pewną dozą ryzyka i zmianą myślenia. Ale kto nie ryzykuje, ten nie zyskuje….

Miejsce w sieci, którym organizacje non profit powinny się według mnie zainteresować…
www.pandalajka.pl Oczywiście!

Inspiruję się…
Staram się uważnie obserwować otaczający mnie świat i ludzi. Ludzie są największą inspiracją i motorem do działania. Wierzę głęboko w efekt synergii.

Wiedzy szukam na stronie…
http://socjomania.pl/ technologie.org.pl  oraz www.ngo.pl Warto również chodzić na konferencje i spotkania poświęcone tematyce nowych technologii w działalności społecznej np. Sekto3.0, TechKluby, NowGoOnline, NgoDay itp..

Aplikacja lub program, która najbardziej pomaga mi w pracy…
www.canva.com, Office 365, CRM, Trello, Evernote.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.