Tworzą Internet – Anna Michałowska

0

Tworzony przez nas zbiór postaci, których poczynania zarówno w Internecie jak i offline warto śledzić wzbogaca się o kolejną personę. Przed Wami Ania Michałowska która przez kilka lat odpowiadała za promocję Pokojowego Patrolu oraz zajmowała się komunikacją, mailingami i społecznościami tej wolontariackiej grupy.

Moja organizacja zajmuje się:
Celem statutowym mojej organizacji jest kupowanie sprzętu medycznego dla dzieci i szpitali, jednak w rzeczywistości robimy o wiele, wiele więcej! :) Prowadzimy programy medyczne, program edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”, organizujemy festiwal muzyczny Przystanek Woodstock oraz szkolimy wolontariuszy, którzy dołączają potem do naszego Pokojowego Patrolu. Dzięki nim jest nam łatwiej organizować wszystkie przedsięwzięcia. Nie straszne im żadne wyzwanie, a ich czerwone koszulki możecie zobaczyć na większości dużych imprez sportowych w całej Polsce.

Ulubiony projekt internetowy, który prowadziłam:
Ulubiony projekt internetowyktóry prowadziłam to stworzenie portalu dla wolontariuszy: patrol.wosp.org.pl. Miało być to miejsce, gdzie znajdą „nowinki”,czyli aktualności z życia Fundacji WOŚP, dokumenty do pobrania, które są potrzebne, aby zgłosić się na imprezy, spis „aktywności”, czyli imprez, w których brali udział, Forum dyskusyjne oraz Program lojalnościowy Pokojowego Patrolu, w którym punkty zdobyte za aktywność mogą zamienić na praktyczne i wyjątkowe gadżety opatrzone naszym logiem. W przyszłości chcemy tam dodać jeszcze więcej potrzebnych funkcji, ale na razie nie będziemy tego zdradzać. ;)

Największe problemy w robieniu internetów non profit sprawia mi:
Największe problemy w robieniu internetów non profit sprawia mi znajdowanie nowych narzędzi, które mogłyby mi się przydać w pracy on-line.

Miejsce w sieci, którym organizacje non profit powinny się według mnie zainteresować:
Miejsce w sieci, którym organizacje non profit powinny się według mnie zainteresować? Dla mniej najużyteczniejsze są facebook i youtube, czyli nie powiem nic oryginalnego. ;) Może przydałaby się strona jednocząca wolontariuszy z całej Polski? Z różnych branż, i festiwalowej, i sportowej i wielu innych. Aby wolontariusze mogli się zalogować, wyszukiwać imprezy, na których mogliby być potrzebni, nawiązywać kontakty, znajdować namiary na siebie, itp.

Inspiruję się:
Inspiruję się najczęściej rozmawiając na jakieś tematy. Najczęściej poprzez rozmowy, a nie przeglądanie stron.

Wiedzy szukam na stronie:
Wiedzy szukam na różnych stronach, w zależności od dziedziny.

Aplikacja lub program, która najbardziej pomaga mi w pracy:
Aplikacja lub program, która najbardziej pomaga mi w pracy to wbrew pozorom dokumenty i kalendarz Google. Tam najłatwiej tworzyć mi listy wolontariuszy na eventy. Do tego nasza wewnętrzna baza i wszystko gra. Chętnie używałabym bardziej skomplikowanego narzędzia, ale jeszcze nie znalazłam takiego, które by mnie satysfakcjonowało.

 

Share.

About Author

Justyna Cyrulik

Pół inżynier, pół humanista. Od 2011 związana z Fundacją WOŚP jako członek Pokojowego Patrolu. Obecnie zaangażowana we współpracę z Centrum Prasowym podczas różnych wydarzeń organizowanych przez WOŚP oraz w projekt dobrastronainternetu.pl. Lokalnie współtworzy krakowski sztab Orkiestry, gdzie zarządza komunikacją w internecie. Z zaciekawieniem obserwuje jak social media i różnego rodzaju narzędzia online pomagają szerzyć #dobro. Oprócz tego studentka geologii na AGH, mistrzyni karate, miłośniczka rękodzieła i tykwy. Nie wyobraża sobie życia bez muzyki, podróży i gór.

Leave A Reply