Seniorzy na gruzińskich ścieżkach

0

logotyp1

Mamy dobre wieści dla polskich Seniorów: za niewielkie pieniądze wyłożone z własnej kieszeni mogą oni spełnić teraz swoje marzenia o… podróżowaniu. Resztę bowiem dołoży Fundacja „Teraz Senior”.

Kto powiedział że tylko młodzi i bogaci mogą zobaczyć na własne oczy egipskie piramidy, Mur Chiński czy Wielką Migrację zwierząt afrykańskich? Widok polskiego Seniora na plaży w Tajlandii to nadal rzadkość.

– My staramy się to od pewnego czasu zmieniać. Bo polski Senior, tak samo jak niemiecki czy szwedzki, na to po prostu zasługuje – mówi Krzysztof Szczerbacz, prezes Fundacji „Teraz Senior”.

– Zakładając Fundację chcieliśmy przede wszystkim w sposób konsekwentny budować solidny fundament pod pozytywne myślenie Seniorów o samych sobie. Pokazać im, że życie jest ich w stanie jeszcze pozytywnie zaskoczyć. Że pomożemy im sprostać wyzwaniu w postaci wyjazdu na drugi koniec świata. Musi tylko być w nich ciekawość zrobienia czegoś szalonego – mówi Grzegorz Król, z działu Marketingu Fundacji „Teraz Senior”.

Okazuje się, że jeśli tylko są chęci a zdrowie jako tako dopisuje, nic nie stoi na przeszkodzie, by na emeryturze zrealizować swoją podróż życia. Gdy klamka zapadnie i wyjazd dochodzi do skutku, bardzo szybko zanikają międzypokoleniowe bariery, a Seniorzy młodnieją w oczach.

– I o to też nam chodzi. Warunkiem takiego sukcesu jest tylko to, by młodsze pokolenie się przełamało, a starsze zapomniało o metrykach. Wtedy można wiele osiągnąć – podkreśla Król.

teraz_senior_kuala_lumpur

Aktualnie Fundacja „Teraz Senior” szuka darczyńców do projektu „Seniorzy nie pękają”, który dotyczy wyjazdu do Gruzji we wrześniu br. Zainteresowanie wyjazdem jest ogromne (do chwili obecnej ok. 40 osób). Liczba osób, która weźmie udział w wyprawie zależy od hojności sponsorów. Dlatego zachęcamy do wsparcia projektu na stronie:

Seniorzy nie pękają: gruzińskie wyzwanie

Share.

About Author

Fundacja Teraz Senior

Naszym celem jest przełamanie strachu przed ograniczeniami płynącymi z wieku, niewiary w siebie i braku doświadczeń tego typu w swoim życiu. Postawiliśmy na ludzi w zaawansowanym wieku, którzy gotowi są przełamać się i zaryzykować opinię statecznych, szanowanych, ale schorowanych emerytów. Chcemy przede wszystkim w sposób konsekwentny budować solidny fundament pod pozytywne myślenie Seniorów o samych sobie. Pokazać im, że życie jest ich w stanie jeszcze pozytywnie zaskoczyć. Że pomożemy im sprostać wyzwaniu w postaci wyjazdu na drugi koniec świata. Musi tylko być w nich ciekawość zrobienia czegoś nowego i szalonego.

Leave A Reply