Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych

Otwarte DrzwiZa nami kolejne szkolenie Now! Go Online przygotowane na zaproszenie jednej z organizacji pozarządowych. Tym razem spotkaliśmy się ze Stowarzyszeniem Otwarte Drzwi – organizacją z bardzo długą historią i bardzo szerokim zakresem działań. Bardzo dużo czasu poświęciliśmy rozmowom na temat tego w jaki sposób organizacje realizujące wiele projektów, mające wiele podmiotów lub mniejszych instytucji uczestniczących w programie, a tym samym potrzebujące wiele miejsc w sieci – mogą realizować swoje działania w Internecie „nie rozmieniając się na drobne”. Poniżej znajdziecie kilka naszych, bardzo prostych rad, które może i Wam się przydadzą.

 

  • Stwórz miejsce, w którym zbierzesz wszystkie strony związane z Twoją działalnością. W ten sposób fani będą mogli poznać wszystkie obszary Twojej działalności lub zweryfikować czy strona, którą znaleźli, rzeczywiście należy do Ciebie. Na Facebooku możesz do tego wykorzystać specjalną aplikację lub facebookową listę. Każdy, kto od razu polubi całą listę – będzie dostawać zebrane informacje dotyczące wszystkich Twoich działań.

lista

Na YouTube możesz stworzyć playlistę, do której dodasz filmy z różnych kont – np. różnych organizacji realizujących Twoje działania – Twój program. Możesz wymyślić przewodnie hasło, które będzie tematem ich filmików. My skupiliśmy się na sformułowaniu „Tak gramy w…”. Sztabom zadaliśmy dokończenie tego zdania i opowiedzenia o historii swoich przygotowań.

youtube

 

  • Nie wszystko nadaje się dla oczu i uszu ogółu, więc dobrym pomysłem do współpracy i umawiania się – są grupy na Facebooku. Nie zapomnijcie jednak, że warto na początku ustalić zasady działania, żeby zamiast sobie pomóc – przypadkiem nie zaspamować siebie i swoich współpracowników.

sztaby

 

  • Pamiętaj o wspólnych grafikach. Postaraj się znaleźć jeden motyw graficzny, który będzie powtarzał się w różnych Twoich pracach. Nie musi to być coś bardzo dużego, ale na tyle charakterystycznego, żeby mogło spiąć wszystkie Wasze działania. Jeśli współpracujecie z innymi podmiotami – przygotujcie im zestaw grafik, które mogą wykorzystywać, ale także przerabiać w określonym zakresie, a następnie używać w swoich działaniach.

22Final_temat_SZTABY (1) (1)

  • Nie zapominaj o newsach na stronie. Pamiętaj, że Twoja strona www musi żyć i dlatego nie zapominaj o dodawaniu aktualności dotyczących wszystkiego, co związane z Twoją organizacją- nawet jeśli nie dotyczy bezpośrednio działań centrali. W ten sposób mocniej zaangażujesz w swoje działania lokalne komórki i pokażesz, ze doceniasz ich pracę.

newsy

  • Nie zawsze wszyscy mogą być z nami w centrum wydarzeń. Może warto spróbować hangoutów do wcześniejszych ustaleń i transmisji do pokazaniaim jak przebiega event? O tym jak to zrobić opowiadałyśmy na vlogu. 

 

A tu przykład naszego hangoutu z jednym z warszawskich sztabów:


Teraz czas na Was! Jakie Wy macie sposoby na współpracę i wzajemną promocję? Piszcie w komentarzach. 

 

 

P.S. Zobaczcie prezentację, którą Jan przygotował na szkolenie.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.